Město Cheb pokračuje v jednání s investorem o prodeji pozemků v areálu bývalých kasáren na Zlatém vrchu. Zastupitelé už formálně schválili výsledek elektronické aukce, které se zúčastnil jediný zájemce, společnost Zlatý vrch s. r. o., jež nabídla za pozemky 350 korun za čtverečný metr. Jednat ale bude ještě o podmínkách, které si investor stanovil, uvedl místostarosta Ladislav Hrubý (VPM).

Celkem město nabízí k prodeji zhruba 440 000 čtverečných metrů, investor by měl zájem asi o 80 procent z nabízené plochy. “Měli jsme jednání s investorem. Předem jsme věděli asi o čtyřech bodech, které by mohly být problematické pro dohodu. Z toho dva se ukázaly jako překonatelné a další dva mají určité ekonomické parametry, které teď investor vyhodnocuje,” uvedl Hrubý.

Problémové body se týkají budoucí křižovatky ulic Ašské a Komorní, u které by investor chtěl, aby se na jejím vybudování podílelo finančně i město. Záměr přitom se spoluúčastí města nepočítal. Podle starosty Antonína Jalovce (VPM) se investor obává toho, aby si město nekladlo přehnané nároky na podobu křižovatky. “Ujistili jsme ho, že nám stačí řešení, které odsouhlasí dopravní inspektorát a stavební úřad,” uvedl Jalovec. Druhou otázkou je řešení nákladů na odstranění případné ekologické zátěže, která se může v prostoru bývalých vojenských kasáren objevit.

Podle záměru, kterým by se investor měl řídit, by v areálu bývalých kasáren měly vyrůst bytové a rodinné domy v percentuálním poměru 50 na 50. Součástí je ale také napojení na inženýrské sítě a vybudování potřebných komunikací, které mají sloužit jak pro přístup a obsluhu zastavovaného území. Do budoucna mají zajistit i přístup k dalším pozemkům, které město má na Špitálském vrchu, jenž je další rozvojovou lokalitou Chebu.

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account