V letošním prvním čtvrtletí bylo na jihu Moravy dostavěno 924 bytů, což je o 73 více než před rokem, zahájená výstavba ale v prvním čtvrtletí klesla o 150 bytů na 1252. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo brněnské pracoviště Českého statistického úřadu (ČSÚ).

Počet zahájených bytů za čtvrtletí řadí jižní Moravu mezi kraji na druhé místo za Středočeský kraj. Přesto zahájená výstavba poklesla o 10,7 procenta, tedy o 150 bytů, snížila se jak u rodinných domů, tak u bytů v bytových domech. Meziročně se zahájená výstavba snížila v devíti ze 14 krajů České republiky.

Nejvíce staveb k bydlení bylo v letošním prvním čtvrtletí zahájeno v Brně, a to 30 procent z celkového počtu, a na Brněnsku, na které připadá 24,8 procenta zahájených staveb v kraji. Největší část zahájených staveb připadala na byty v rodinných domech, kterých začali lidé stavět 615, bytů bytových domech se začalo stavět 320.

Počet dokončených bytů se na jihu Moravy meziročně zvýšil o 8,6 procenta, dokončeno bylo 924 bytů, což je o 73 více než před rokem. V mezikrajském srovnání byla jižní Morava na 3. místě po Praze a Středočeském kraji, dokončených staveb přibylo v letošním prvním čtvrtletí ve všech krajích v Česku.

Nejvíce nových bytů na jihu Moravy bylo dokončeno na Brněnsku, tedy 233 bytů a v Brně, kde bylo dostavěno 198 bytů. Mezi dokončenými stavbami převažovaly rodinné domy, tvořily 64,1 procenta dostavěných bytů. Dokončených bytů přibylo ve všech částech kraje, nejvyšší nárůst byl na Hodonínsku, a to o 143 procent.

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account