Jeden z nejstarších hotelů v krkonošském středisku Harrachov na Jablonecku čeká nákladná přestavba. Investiční společnost Europa Investment Property chce roubenou chalupu z konce 19. století přestavět na luxusní apartmány hotelového typu. Projekt za 240 milionů korun začne na jaře.

Poptávka po podobných ubytovacích zařízeních u tuzemských turistů roste. Zvlášť tam, kde lokalita celoročně nabízí pestré množství aktivit, uvedl v tiskové zprávě obchodní ředitel společnosti Filip Navrátil.

Původně tříhvězdičkový hotel Karolína se 75 lůžky stojí v Harrachově na Novém Světě nedaleko sklárny. “Projekt je součástí naší dlouhodobé strategie cílit na rozvoj tuzemského turismu. Připravujeme podobné projekty ještě v lázeňských lokalitách, jako jsou Luhačovice nebo maďarské lázeňské centrum Hévíz,” doplnil Navrátil. Developer slibuje zhodnotit potenciál historické budovy, která původně nesla název Krakonoš, i celého místa v blízkosti hlavního tahu I/10 do Polska.

“Hlavní myšlenkou je citlivá fúze mezi historickým odkazem a současným způsobem života. Dominantou je a nadále bude hlavní historická budova,” popsal záměr architekt Jiří Soukup. Půjde podle něj o citlivou rekonstrukci budovy. “Aby se obnovilo její postavení a očistila se od všech neodborných zásahů a přístavků z dob minulých,” uvedl architekt. Původní objekt doplní další. Areál bude průchozí, rozdělený na čtyři části se samostatnými vchody, součástí budou i obchodní prostory, kavárna s pekárnou, wellness nebo parkoviště.

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account