Zastupitelé Havlíčkova Brodu dnes souhlasili se záměrem města, které chce nabídnout soukromému investorovi možnost stavby a dlouhodobého provozování parkovacího domu na městském pozemku. Parkovací dům v ulici Na Výšině má pomoc řešit nedostatek parkovacích míst v severní části Havlíčkova Brodu bez toho, aby náklady neslo město.

“Město na stavbu nyní nemá peníze, proto chceme soutěžit právo stavby,” řekl místostarosta Zbyněk Stejskal (ODS). Dvoupodlažní stavba by měla mít podle studie 89 parkovacích stání. Jen hrubé odhady nákladů na její zbudování jsou 28 milionů korun, vyplývá z podkladů dnešního jednání zastupitelstva. Podle Stejskala nebyl parkovací dům zařazen do plánu investic města. “Samozřejmě ale parkování Na Výšině je pro nás dost prioritní záležitostí, protože to sídliště, když bylo v době socialismu stavěné, nepočítalo s takovým množstvím aut, parkování je tam velmi špatné,” řekl Stejskal.

Investor, který parkovací dům postaví, ho bude moci až 50 let provozovat. “Následně by mohl on nebo jeho nástupce jednat o prodloužení smluvního vztahu, nebo by ho musel za zůstatkovou cenu nabídnout k odkoupení městu,” řekl Stejskal.

Parkovací kapacity v lokalitě Na Výšině má zvýšit i parkoviště, které město plánuje v zahrádkářské kolonii u Reynkovy ulice. “V letošním roce jsme uživatelům zahrádek oznámili, že tento městský pozemek už pronajímat nebudeme,” řekl místostarosta Libor Honzárek (TOP 09). Město zatím zadalo zpracování projektové dokumentace. Příští rok by mohlo mít i stavební povolení. Kdy město parkoviště skutečně postaví, bude podle Honzárka záležet na jeho finanční možnostech, případně na možnostech získat na stavbu dotace.

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account