Holýšov na Plzeňsku promění téměř padesátihektarový bývalý tankodrom na zónu pro sportovní a rekreační vyžití. Ucelený pozemek je jedinou velkou volnou plochou pro rozvoj více než pětitisícového města.

Téměř pětinu plochy by už město chtělo začít od letoška využívat. “Máme v rozpočtu 3,5 milionu na pumptrackové hřiště (okruh s vlnami a klopenými zatáčkami, kde se jezdí na kolech bez šlapání) a plochy pro skateboard, kola a koloběžky,” uvedla místostarostka Hana Valachovičová (Pro Holýšov). Město už oslovilo firmu Mystic, která navrhuje skateparky. Letošní peníze půjdou na studii, projekt i stavby části ploch a překážek. Dále bude pokračovat etapově.

V Holýšově podle místostarostky výrazně přibývá mladých, kteří tam jezdí na kolech a koloběžkách a ničí třeba prostor kolem kulturního domu. “A proto do toho jdeme. Chlapi z Mystiku byli z tankodromu úplně nadšení,” řekla. Dosud tam nic není a plocha zarůstá plevelem.

Asi 20 hektarů pozemku podél tahu z Plzně do Domažlic a Německa bylo historickým majetkem města, zbytek vlastnila armáda, která pozemky předala zdarma městu před patnácti lety. Studie celého území zatím není. “Budeme ho zaplňovat postupně podle potřeby doby,” řekla Valachovičová. V plánu jsou hřiště pro veřejnost. Původně plánovaný golf, turistické stezky a zahrádky padly. “Golfové hřiště ne, ale bazén bychom tam jednou chtěli,” uvedla. Zahrádkářskou kolonii vybudoval teď jinde soukromník. O stezkách zatím město také neuvažuje, protože toho má teď rozděláno a naplánováno hodně.

Holýšov nechce ani přes propad daňových příjmů a koronakrizi omezit investice, na něž využije 85 milionů korun uspořených v minulých letech. “V téhle době je lepší investovat. Přinese to práci místním firmám. A hlavně nám nebudou lidi odcházet,” uvedla Valachovičová. Město, jemuž v naopak minulých letech rostl počet obyvatel, má letos rozpočet ve výši kolem 200 milionů korun, zhruba stejný jako loni. Z toho 40 milionů Kč dá na opravu mostu a čistírny v průmyslové zóně v kasárnách, 13 milionů na rekonstrukci Sokolovské ulice pod školou, další miliony na pumptrack a opravu dětského hřiště u školy.

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account