Krajský úřad Ústeckého kraje podle serveru iDNES schválil výstavbu šesti železobetonových hal rodiny politika Petra Bendy v blízkosti obcí Modlany a Rtyně nad Bílinou na Teplicku. Přestože v rámci posouzení vlivu stavby na životní prostředí (EIA) přišlo k záměru více než 1400 nesouhlasných vyjádření, vydal úřad závazné souhlasné stanovisko k řízení EIA platné příštích sedm let. Petr Benda je čtvrtý na kandidátce ČSSD v krajských volbách.

“Byly vypořádány všechny připomínky a od zpracovatele posudku bylo navrženo souhlasné stanovisko. Proto jsme ho převzali,” řekla serveru iDNES Monika Zeman, vedoucí odboru životního prostředí a zemědělství krajského úřadu. “Je to rozhodnutí úřadu, a pokud si dobře pamatuji, rada Ústeckého kraje k tomu doporučení nedala,” uvedl k rozhodnutí hejtman Oldřich Bubeníček (KSČM).

Úřad zároveň stanovil dvacet jedna podmínek, které musí být dodrženy.

“Zvážíme, jestli jsou nějaké právní možnosti se proti tomu bránit. Tolik podmínek v podobných areálech v České republice nikdy stanoveno nebylo,” řekl Jan Benda, člen představenstva PH-Real a bratr Petra Bendy.

“Určitě budeme dál bojovat za to, aby tu ty haly nestály. Nechceme je tady. Ještě to není konečná,” řekl serveru předseda spolku Periferní vidění Roman Čech. Proti uvedenému záměru bojuje od roku 2017, stejně jako obce Modlany a Rtyně nad Bílinou, jejichž katastrálních území se výstavba hal na zelené louce v blízkosti přivaděče k dálnici D8 dotýká.

Čech považuje za zarážející, že krajský úřad vydal souhlasné stanovisko den před krajskými volbami. “Bratr je v politice dlouho a absolutně vylučuji jakoukoliv souvislost s tímto záměrem. Tohle ani není politická věc, vždyť rozhodují orgány státní správy v přenesené působnosti,” odmítl souvislost Jan Benda.

Na území o rozloze 326 021 metrů čtverečních chce investor postavit šest objektů pro skladování a lehkou výrobu. Haly mají mít univerzální podobu, aby v nich případně bylo možné výrobu rychle změnit. Podle zveřejněné dokumentace se mají v objektech vyrábět antény a příslušenství pro bezdrátová připojení a stojany na kosmetické výrobky pro obchodní řetězce. V jedné z hal má být provoz na kompletaci dětských hřišť a sportovišť.

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account