Accolade Industrial Fund, který nedávno oslavil pět let fungování, spravuje aktiva již 743 středních a velkých investorů. Společnost Conseq Investment Management, s níž Accolade dlouhodobě spolupracuje, nyní zpřístupňuje investování do průmyslových nemovitostí i investorům, kteří disponují menším kapitálem. Prostřednictvím nově vzniklého Accolade Industrial feeder fondu do nich bude možné investovat od 1 mil. CZK. Navíc budou mít investoři možnost fond kombinovat s ostatními fondy kvalifikovaných investorů z rodiny Conseq, a Accolade si přikoupit již za 100 000 Kč.

„Jsem nesmírně rád, že díky vytvoření nového fondu fondů se možnost investice do budoucnosti českého průmyslu otvírá ještě širšímu spektru lidí než doposud. Pokračujeme i nadále ve vizi, že peníze, které mezinárodní firmy v České republice investují do průmyslu, mají díky českému fondu zůstávat v českých rukou,“ říká Milan Kratina, předseda představenstva Accolade Industrial Fund.

Investiční strategie Accolade Industrial Fund není založena na spekulaci na růst cen nemovitostí, ale především na příjmech z nájemného. Fond dnes spravuje majetek v hodnotě 12,7 miliardy CZK. V současnosti vlastní 14 průmyslových parků v České republice, Polsku a Německu o celkové výrobní a skladovací ploše 682 871 metrů čtverečních, mezi jejichž nájemce patří například DHL, Tchibo, Assa Abloy, KION či Schenker.

„Právě z hlediska výnosů z nájemného jsou průmyslové nemovitosti hodně lákavé. Nájemci jsou často mezinárodní korporace, které si prostory pronajímají na delší časový horizont (průměrná doba do ukončení nájmů je ve fondu 6,5 let) a výše nájemného je tak dlouhodobě stabilní či dokonce rostoucí. Jen za poslední rok vzrostla hodnota akcií o 11 %,“ uvedl Lukáš Vácha, člen představenstva a obchodní ředitel pro privátní a institucionální klientelu Conseq Investment Management.

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account