Developerská firma Velska plánuje na pozemku u budoucí stanice metra D Olbrachtova postavit několik domů s byty, obchody a kancelářemi. Dominantou projektu bude kancelářská budova vysoká 78 metrů, zbylé domy mají být menší a jejich zelené střechy propojí můstky. Celkem má v domech být 480 bytů určených pro nájemní bydlení.

Na prezentaci výsledků architektonické soutěže na projekt to řekli zástupci investora a vítězného nizozemského studia Benthem Crouwel Architects.

Společnost téměř hektarový pozemek koupila loni v dražbě za 497 milionů korun. Pozemek je u křižovatky ulic Na Strži, Jeremenkova a Olbrachtova a nyní je na něm čtyřpodlažní administrativní budova a autoservis. Ty plánuje firma zbourat. Přímo u pozemku má vzniknout první stanice plánované linky metra D, výstup z metra by měl podle ředitele holdingu Velska Tomáše Fencla být i v jedné z plánovaných budov.

Vítězné studio Benthem Crouwel Architects nedávno zvítězilo také v soutěži na podobu plánovaného nového brněnského nádraží. Architekt Pascal Cornip ze studia dnes řekl, že cílem bylo navrhnout nové lokální centrum u stanice metra, které bude zahrnovat bydlení, služby i kanceláře. Střechy budov budou podle návrhu osázeny vegetací a propojeny můstky, takže nabídnou nájemníkům možnost trávení volného času. Hrubá podlažní plocha projektu má být asi 47 500 metrů čtverečních.

Fencl dodal, že nyní firma plánuje požádat o nutnou změnu územního plánu, kterou již má předjednanou s magistrátem. Náklady na projekt podle něj budou v jednotkách miliard korun. Firma podle ředitele nyní počítá s tím, že všechny byty budou určeny pro nájemní bydlení, ale nevyloučil pozdější úpravy. Výhodou vítězného projektu podle něj je, že se skládá z několika budov, jejichž funkce se dá flexibilně upravit.

Společnost v minulosti postavila poblíž metra Budějovická kancelářskou budovu Tetris, nedaleko Pražského povstání administrativní centrum Pankrác Prime a v Nuslích bytový projekt 4U Living. Server E15 loni uvedl, že jde o “developera s ruskou stopou”.

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account