Platforma Investown je založena na stále populárnější metodě skupinového investování. Prostřednictvím hromadného financování nově přináší investorům širší paletu tržně zajímavých nemovitostí, včetně komerčních, a také vyšší výnosy. Ty začínají na 8 % p.a. Do platformy se dosud zapojilo přes 50 tisíc investorů. Do konce roku cílí na investice do nemovitostních projektů na úrovni 1,5 miliardy korun.

Společnost Investown je nyní v procesu žádání o EU licenci skupinového financování. Podle jejích pravidel se však začíná řídit již nyní. „Abychom získali celoevropskou licenci a mohli expandovat do dalších států EU, musíme přejít na metodu hromadného financování. Tím získáme přístup k mnohem většímu počtu investičních příležitostí na různých místech a s vyšším zhodnocením. I nadále se přitom chceme soustředit na oblast nemovitostí,” vysvětluje CEO a spoluzakladatel Investownu Alan Pock s tím, že investoři budou moci nově vybírat z příležitostí od široké škály architektů, developerů, drobných podnikatelů a firem. Startup věří, že se mu podaří ztrojnásobit dosavadní objem zprostředkovaných investic z 500 milionů na 1,5 miliardy korun.

Nově umožní investorům realizovat vyšší výnosy startující na 8 % p.a.. „Z nového nastavení budou těžit naši uživatelé, kteří u nás investují, ale i partneři realizující projekty v oblasti rezidenčních i komerčních nemovitostí. Díky hromadnému financování se v Česku zrodí celá řada zajímavých realizací a s ohledem na současný nedostatek výstavby z toho bude těžit celá společnost. Naši investoři tak budou nejen realizovat výnosy, ale souběžně se také nepřímo podílet na změně standardu bydlení a architektonickém rozvoji Česka,” říká Alan Pock a dodává, že v zájmu udržitelnosti se Investown zaměří i na rekonstrukce a renovace.

Prvním nově nabízeným partnerským projektem je přestavba rodinného domu ve Vestci u Prahy na rezidenční dům s až šesti bytovými jednotkami. Partnerská společnost využije vybrané finanční prostředky na pořízení nemovitosti, dokončení projektu a vyřízení stavebního povolení pro následnou realizaci rekonstrukce.

Jak to bude fungovat? Ve vylepšené verzi Investownu se budou uživatelé skládat na projekty developerských partnerů. V případě vybrání cílové částky je považován za zrealizovaný a investorům začínají plynout výnosy. Pokud se daná částka mezi investory nevybere, peníze se jim vrátí zpět do peněženky a mohou je alokovat na příležitost, které uživatelé věří více. „Poté co u nás zadavatel zažádá o úvěr, začíná proces pečlivého vyhodnocování. Až po kontrole veškeré dokumentace a důkladném prozkoumání je v případě schválení projekt přidán na platformu a otevřen investicím,” vysvětluje proces výběru Alan Pock.

Dosavadní systém, kdy uživatelé alokovali své investice do bytů pronajímaných Investownem, bude v nejbližších měsících postupně opuštěn. “Stávajícím investorům umožníme bezplatné převedení tohoto typu investic do nových, ziskovějších projektů,” uzavírá Alan Pock.

 

Zdroj: Investown

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account