Město Krupka na Teplicku prodalo výrazně pod cenou parcely. Rozdělili si je lidé z radnice a jejich příbuzní. Opozice se chce obrátit na ministerstvo vnitra a státní zastupitelství. Informoval o tom server iRozhlas. Na základě vydaného článku se policie tímto případem bude zabývat, uvedl mluvčí teplické policie Dan Vítek.

Pozemek má rozlohu přes 10 000 metrů čtverečních. “Město stanovilo cenu 250 korun za metr čtvereční, což je podle realitních makléřů velmi málo. Radnice si sice nechala vypracovat znalecký posudek na odhad ceny, jenže nikoli tržní, ale nejnižší možné ceny,” uvedl iRozhlas. Zastupitelstvo prodej schválilo.

O parcely požádali lidé z radnice ještě před tím, než město zveřejnilo záměr je prodat. Vedení radnice v čele se starostou Zdeňkem Matoušem, jemuž nedávno zaniklo členství v ČSSD, se odmítlo k věci vyjádřit. “Mluvčí města Milan Křivohlavý označuje námitky makléřů za spekulace. Tvrdí, že cena je přiměřená, a odmítá, že by město někoho zvýhodnilo,” napsal iRozhlas.

Prodejem pozemků v Krupce se už v minulosti zabývala policie. Před lety Matouš jako místostarosta ještě se dvěma společníky koupil pozemky od Pozemkového fondu za 338 000 korun, v zastupitelstvu prosadili změnu na stavební parcely a prodali je developerské firmě za 42 milionů korun. Policie tehdy vyšetřování ukončila tím, že se trestný čin nestal.

Loni Mf Dnes upozornila, že Krupka prodala lokalitu známou jako Jabloňový sad, metr čtvereční za 100 korun. Mluvčí teplické policie řekl, že policie případ dál vyšetřuje.

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account