Lidé v Lysé nad Labem na Nymbursku odmítli v místním referendu prodej obecních bytů v nedalekých Milovicích. V referendu hlasovalo 45,36 procenta lidí, aby bylo platné, musí hlasovat alespoň 35 procent lidí. Pro to, aby byty zůstaly v majetku města, hlasovalo téměř 75,5 procenta voličů, referendum je závazné, vyplývá z informací na úřední desce města.

Referendum v Lysé nad Labem nařídil krajský soud, koalice odmítla návrh opozičních zastupitelů, aby o prodeji bytů rozhodli lidé v referendu. Opozice se pak obrátila na soud. Podle opozice je totiž prodej nevýhodný.

Podle starosty Karla Otavy (ČSSD) jde o byty, které město získalo před zhruba 22 lety od státu po odsunu sovětské armády. Na jejich rekonstrukci tehdy čerpalo dotace. Město mělo prodejem získat zhruba 500 milionů.

Nájemníci ve většině bytů nyní platí 68 korun za metr čtvereční. Aby mohli platit vyšší nájem, bylo by nutné investovat do rekonstrukce bytů. Město ale do bytů mimo své území již investovat nechce, proto je chtělo jednorázově prodat a vložit je do investic na svém území.

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account