Lidé v Novém Strašecí na Rakovnicku dnes v místním referendu rozhodli, že chtějí, aby vedení města zabránilo vzniku průmyslové zóny na pozemcích, které jsou nyní v územním plánu pro výstavbu průmyslové zóny určeny. Referendum je závazné, vyplývá z informací na úřední desce obce.

Lidé odpovídali na dvě otázky, a to zda souhlasí s tím, aby orgány města podnikly veškeré dostupné právní kroky včetně změny územního plánu, aby zabránily zástavbě daných ploch, v referendu konkrétně označených stejně jako v územním plánu. Ve druhé otázce obyvatelé odpovídali, zda souhlasí s tím, aby oblast Mackova Hora byla nadále využívána jako plocha přírody a krajiny. Město tak nyní získalo oficiální mandát pro vyjednávání s vlastníky a investory, mimo jiné i o změně územního plánu.

Volební účast činila 53,87 procenta. V první otázce hlasovalo pro ano přes 89 procent voličů, u druhé otázky přes 87 procent lidí.

Průmyslová zóna v lokalitě Mackova Hora je v územním plánu zanesená už od devadesátých let minulého století. Město ji nechalo i v novějším plánu z roku 2018, jedním z argumentů pro její zachování bylo také riziko, že v případě změny budou majitelé pozemků požadovat odškodnění, protože zastavitelné pozemky mají vyšší hodnotu. Část pozemků patří soukromým vlastníkům a část městu.

Město už loni plánovalo zpracování územní studie, která by využití území limitovala a určovala například nutnost zachování určitého podílu zeleně a podobně.

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account