Lidé v Řevnicích u Prahy se v referendu vyslovili proti využití bývalého areálu betonárny pro bytovou výstavbu. Pro schválení územního plánu v podobě, která to neumožní, hlasovalo více než 75 procent lidí. Referendum je platné a jeho výsledek závazný, uvedla obec na svém webu. Starosta Tomáš Smrčka (Perspektiva pro město) již dříve řekl, že návrh územního plánu, který byl představen v září, s bytovou výstavbou v této oblasti stejně nepočítá.

Lidé odpovídali na otázku, zda souhlasí s tím, aby zastupitelstvo schválilo územní plán v podobě, která v návrhových plochách území bývalé Eurovie neumožní výstavbu jakýchkoli bytových nebo rodinných domů a jako jediné přípustné využití tohoto území se stanoví pouze stavby občanské vybavenosti, a to zařízení školství a výchovy, kultury, tělovýchovy a sportu, veřejná prostranství, zeleň, drobná nerušící výroba a služby a místní komunikace. Kladně odpovědělo 952 hlasujících, záporně 222 lidí a 33 se zdrželo hlasování.

Podobné referendum se v Řeznicích uskutečnilo už loni, i tehdy lidé výstavbu v bývalém průmyslovém areálu také odmítli. Výsledek ale nebyl závazný. Přípravný výbor proto referendum inicioval znovu.

Aby bylo referendum platné, musí v něm podle zákona hlasovat aspoň 35 procent oprávněných voličů. Závazné je v případě, že konkrétní odpověď označila většina hlasujících v referendu a zároveň aspoň 25 procent všech voličů.

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account