casino

V bývalém kasinu v příhraniční Přimdě vznikne společenský sál s kapacitou 200 až 300 míst a sedm bytů. V přízemí velké budovy, kterou město získalo před 20 lety, už letos otevřelo dílny, garáže a zázemí technických služeb. ČTK to řekl místostarosta Jiří Kadera (BEZPP, Přimda a její obce).

Město s téměř 1.600 obyvateli už má na akce, které přijdou shodně na zhruba osm milionů korun, projekty i povolení, ale chce využít také dotace, a to hlavně na sál, který mu chybí. “Sál tam je, ale veškeré rozvody a okna jsou špatné, už 40 let staré. Nefungují odpady, voda a topení,” řekla ČTK starostka Marie Šperková (Přimda a její obce). Město ho chce příští rok opravit včetně přísálí a vstupů. “Požádali jsme o dotaci ministerstvo pro místní rozvoj,” uvedl Kadera. Bez dotace do toho město zatím nepůjde, protože by nemělo na prioritní stavby zdrojů a rozvodů vody. Rozpočet Přimdy je 30 milionů Kč, z toho necelou třetinu může dát do rozvoje a oprav.

Z další části kasina, bývalé školy, bude sedm malometrážních bytů. Město by také rádo využilo dotace, ale jejich současné podmínky mu nevyhovují. “Zastupitelstvo se nechce zavázat k něčemu, co půjde plnit velmi těžko. Chceme rozhodovat o tom, kdo tam bude bydlet a za jakých podmínek,” uvedl Kadera. Město chce mít podle něho byty třeba na lákání učitelů, lékařů, pro ženy s dětmi, které nebudou mít kde bydlet a podobně. “Ne pro sociálně slabé, ale třeba pro důchodce, kteří na Přimdě zastárli a už na svůj domek nestačí, aby dožili u nás. Žádné sociální bydlení, zaplatíme to ze svého,” uvedla Šperková. Město má 20 bytů, ale žádný volný.

Přimda, která zatím nemá pozemky pro rodinné domy, chce dále připravit 20 parcel. “Možná, že se nám hned na počátku roku povede koupě pozemku za rozumnou cenu,” uvedl Kadera. Město by pak dalo do infrastruktury deset až 15 milionů korun. Má sice v územním plánu ještě lokalitu s 13 parcelami, ale je tam problém s příjezdem.

Přimda už letos otevřela kompletně rekonstruovanou požární zbrojnicí za 12 milionů korun. “Stará hasičárna přestala vyhovovat požadavkům sboru i výjezdové jednotky, která jezdí k bouračkám na dálnici,” uvedl Kadera. Ve městě je 25 hasičů. Jde o jediný spolek ve městě, který mu velmi pomáhá. Dále otevřela opravenou budovou bývalé lesní správy za 3,5 milionu Kč. “V horní části je zasedací místnost, lze si ji pronajmout na rodinné oslavy a svatby,” uvedl. Ve spodní části připravilo ordinaci pro lákání lékařů a zubařů, úpravy s nimi konzultovalo.

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account