Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) má připraveno 4,5 miliardy korun z národních dotací na rozvoj regionů, cestovního ruchu a bydlení. Jde například o obnovu místních komunikací, rekonstrukce veřejných budov nebo vybudování sportovní infrastruktury.

“Na obnovu místních komunikací a rekonstrukce veřejných budov máme dvě miliardy korun. Pro vedení obcí to jsou cenné peníze, které mají charakter nezpochybnitelných investic. Zvláště místní komunikace jsou v obcích životně důležitými tepnami,” sdělila ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO).

Jak dále uvedla, MMR vyhlásí kromě obnovy místních komunikací a rekonstrukci veřejných budov výzvy na výstavbu dopravní a sportovní infrastruktury, zlepšení dostupnosti služeb nebo výstavby míst pro aktivní a pasivní odpočinek. Nadále chce podporovat vítěze ankety Vesnice roku.

Do konce října MMR vyhlásí výzvy na Bezbariérové obce, Euroklíč a Revitalizace území, konkrétně demolice budov v sociálně vyloučených lokalitách. Euroklíč je speciální klíč určený osobám se sníženou schopností pohybu a orientace. Otevírá sociální zařízení, výtahy a schodišťové plošiny na úřadech, ve školách, kulturních, sportovních a zdravotnických zařízeních, na benzinových pumpách nebo v obchodních centrech.

“V listopadu pak budou vyhlášeny výzvy na obnovu obecního a krajského majetku poškozeného živelní pohromou v roce 2020, na podporu bydlení i na podporu cestovního ruchu, konkrétně na doprovodnou infrastrukturu cestovního ruchu a marketingové aktivity,” uvedlo dále MMR.

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account