Pražané v bytové nouzi mohou přijít do nového centra ve Škodově paláci, kde jim úředníci pomohou s řešením. Lidé v centru dostanou na jednom místě všechny informace a pomoc a nebudou muset obcházet jednotlivé úřady či organizace. Kontaktní centra pro bydlení jsou již v některých městských částech.

Vedení města loni v březnu schválilo pilotní projekt kontaktních center, který potrvá do roku 2022. Novou službu může využít kdokoliv, kdo například dostal výpověď z nájmu nebo má nejasnosti ohledně podmínek nájemní smlouvy a potřebuje právní pomoc. Na úřednice se mohou obrátit také ti, kdo bydlí v nevyhovujících podmínkách a hledají nové bydlení nebo mají špatné rodinné vztahy. “Ve všech těchto oblastech jim budou moci poradit právě pracovnice kontaktního místa pro bydlení,” uvedl mluvčí magistrátu Vít Hofman.

Kvůli pandemii koronaviru budou muset zájemci o pomoc chodit do centra po telefonickém objednání. Podle magistrátního webu bude centrum otevřeno v pondělí, úterý a ve středu.

Magistrát se loni na spolupráci domluvil s pěticí městských částí. Mezi nimi jsou Praha 1, 3, 7, 10 a 22. “Práce kontaktních míst bude koordinována magistrátem, těžiště však bude na městských částech,” řekl tehdy pražský radní Adam Zábranský (Piráti). Centra mají ulevit také přetíženým úředníkům a sjednotit pravidla poskytování městských bytů.

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account