Příbram si ponechá rekreační chatu Granit na šumavském Zadově a její provoz svěří příspěvkové organizaci Sportovní zařízení města Příbram. Rozhodli o tom dnes zastupitelé. Radní chtěli původně chatu prodat, její provoz je problematický a prodělečný. Záměr měl řadu kritiků.

Starosta Jan Konvalinka (za ANO) navrhl zkusit jako poslední možnost dát objekt do pronájmu městským sportovním zařízením, která mají s ubytovacími a stravovacími službami zkušenosti.

Konvalinka připomněl, že městu se po opakovaných snahách chatu nepodařilo pronajmout a do budovy je potřeba investovat. Chata má deset pokojů se společným sociálním zázemím, kuchyňkou a společenskou místností. Z hygienických důvodů v ní není možné pořádat školy v přírodě ani lyžařské kurzy. Ředitel sportovních zařízení Jan Slaba už podle něj vypracoval studii, za jakých podmínek by jeho organizace chatu provozovala.

“Je evidentní, že bez vstupních investic to nebude možné, a ani potom nelze garantovat, že chata na šumavském Zadově začne generovat zisky. Dost možná bude i nadále ztrátová. Přesto je to z mého pohledu poslední možnost, možnost takříkajíc na zkoušku a na zkušební dobu. Jsem pro to, abychom tuto variantu vyzkoušeli,” dodal Konvalinka.

Švenda starostův návrh ocenil. “Za tento pokus mnoho nedáme, nebude nás to stát miliony a není to zásadní riziko,” uvedl. Konvalinka ale míní, že město do rizika jde, on sám by si prý chatu na Šumavě provozovat netroufl.

Vedení města navrhovalo prodej za minimální cenu devět milionů korun. Některým zastupitelům se to zdálo málo. Poukazovali na to, že posudek byl zpracován ještě před vypuknutím pandemie. O prodeji chaty Granit se v Příbrami jednalo už v minulosti, záměr tehdy také čelil kritice.

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account