Příprava nové sportovní haly ve Valašském Meziříčí na Vsetínsku bude pokračovat i přes zdražení projektu. Rozhodli o tom zastupitelé města, přestože řada z nich s podobou projektu nesouhlasila. Hala, kterou chce město stavět společně se Zlínským krajem, měla původně stát 154 milionů korun, podle dokončené projektové dokumentace by to mělo být 228 milionů, sdělil dnes ČTK v tiskové zprávě mluvčí radnice Jakub Mikuš.

Na zvýšení ceny se podle starosty Roberta Stržínka (ANO) nejvíce podepsalo téměř třicetiprocentní zvýšení cen ve stavebnictví v posledních letech. “Jako nejvýhodnější varianta pro snížení pořizovací ceny a provozních nákladů se nám tak nyní jeví výstavba a provozování haly v režimu odpočtu DPH. Investorem bude v takovém případě Zlínský kraj v rámci své ekonomické činnosti a provozovatelem obchodní společnost, například ST Servis, s. r. o., která se stará o valašskomeziříčská sportoviště,” uvedl starosta. Navýšení ceny znamená pro město nárůst nákladů o 20 milionů, zaplatit by mělo 97 milionů proti původně schváleným 77 milionů korun. O projektu bude rozhodovat také kraj. Hala má stát v areálu střední školy v Palackého ulici.

Někteří zastupitelé kromě zvýšení ceny kritizovali i umístění haly mimo areál sportovišť v bývalých kasárnách, absenci architektonické soutěže či využití haly jen sportovci. Pokračování projektu podpořilo 13 z 24 přítomných zastupitelů. Proti byla také místostarostka Zdislava Odstrčilová (KDU-ČSL). “Z mého pohledu investice za více než 200 milionů korun s DPH neřeší koncepčně potřeby našich sportovců. V průběhu projektování se objevily nové závažné skutečnosti. Proto bychom měli spíše hledat nové řešení, i když by se tím výstavba mohla posunout o další dva až tři roky,” uvedla Odstrčilová.

Projekt naopak podpořil opoziční zastupitel Marek Irgl (PROVALMEZ). “Poté, co dva roky jednáme se Zlínským krajem a dostali jsme se v přípravě projektu tak daleko, přijde mi nesystémové vracet se úplně na začátek. Pro výstavbu sportovní haly i její další provozování je spolupráce s krajem velkým přínosem, protože se jedná o silného partnera a město na tom může do budoucna jen vydělat,” uvedl Irgl.

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account