Krajský soud v Ostravě zrušil předběžné opatření ohledně prodeje areálu bývalých Dukelských kasáren v Opavě. Proces prodeje tak může pokračovat. Opatření vydal opavský soud na základě žádosti neúspěšného zájemce o koupi parcel, uvedl opavský primátor Tomáš Navrátil (ANO). Město parcely prodalo za 51 milionů korun ostravské společnosti JTA, která tam chce postavit šestnáct bytových domů.

“Jsem rád, že i další instituce tímto svým rozhodnutím potvrzuje, že jsme při rozhodnutí o prodeji nijak nepochybili. Velice mě těší samozřejmě i to, že se prodej objektu, který se řešil bezúspěšně dlouhá léta, může realizovat a lokalita se konečně dočká smysluplného využití,” uvedl Navrátil. Dodal, že proces prodeje tak nyní může pokračovat a město opět podá návrh na vklad na katastr nemovitostí.

Prodej volných parcel schválilo zastupitelstvo v září. Město hodlá prodat pozemky o rozloze 3,7 hektaru za 51 milionů korun ostravské společnosti JTA, která tam chce postavit 16 bytových domů a v nich 300 bytů. Firma podle města nabídla nejvyšší cenu. Město vybíralo ze dvou nabídek.

Prodej už přezkoumalo na návrh opozičních zastupitelů i ministerstvo vnitra. Konstatovalo, že město při prodeji postupovalo správně, ve prospěch veřejného a občanského zájmu a že veškerá související právní jednání zastupitelstva jsou plně v souladu se zákonem o obcích, případně další dotčenou legislativou.

Areál kasáren má zhruba 110 000 metrů čtverečních. V jedné části funguje několik firem. Město chce nyní prodat prostřední část velkou 3,7 hektaru. Třetí část s řadou historických budov zatím zůstává v majetku města. Pravděpodobně to tak i zůstane. Radnice by budovy chtěla zachovat a vybudovat v nich startovací byty. Nyní vzniká studie.

Původně dělostřelecké kasárny byly postaveny v Opavě v roce 1889. Na stavbě se podílel městský stavební inženýr, malíř, zakladatel a ředitel Městského muzea v Opavě Moritz Hartel. Armáda objekty opustila v roce 2006. Od té doby se pro lokalitu hledalo využití.

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account