Prodejem majetku jihlavské firmy PSJ získal insolvenční správce do letošního března 426,7 milionu korun. Někdejší významná tuzemská stavební společnost skončila kvůli dluhům v úpadku před třemi lety, o prohlášení konkurzu na její majetek rozhodl soud v dubnu 2019. Majetek firmy byl včetně zůstatků na účtech oceněný na 736 milionů korun.

Některé spory týkající se pohledávek ještě neskončily. Termín předložení závěrečné zprávy v tomto řízení zatím nelze určit, uvedl insolvenční správce David Jánošík ve zprávě, která dnes byla zveřejněná v insolvenčním rejstříku.

Ve zprávě o stavu insolvenčního řízení do konce března Jánošík uvedl, že už zpeněžil veškerý movitý majetek PSJ a že dokončuje prodej nemovitého majetku firmy, jejích podílů a cenných papírů. Pohledávky insolvenčního dlužníka vymáhá soudní cestou i mimosoudně. Informoval také o uzavření několika dohod o narovnání a o tom, že dva soubory obtížně vymahatelných pohledávek nyní zpeněžuje.

Ve zprávě Jánošík zároveň uvedl dvě desítky incidenčních sporů týkajících se z větší části pravosti a výše přihlášené pohledávky, které nejsou pravomocně ukončené.

Loni v únoru se uznané pohledávky za firmou PSJ podle tehdejších údajů insolvenčního správce pohybovaly okolo dvou miliard korun.

Akciová společnost PSJ se zabývala se generálními dodávkami staveb. V roce 2017 měla obrat skoro čtyři miliardy korun a zaměstnávala přes 300 lidí. Insolvenční návrh na sebe podala sama v roce 2018 kvůli platební neschopnosti. Finanční ztráty podle tehdejšího vyjádření vedení firma utrpěla na zakázkách v Rusku i v tuzemsku a nenašla vhodného finančního partnera. Věřitelé před prohlášením konkurzu na majetek PSJ přihlásili u soudu pohledávky za víc než osm miliard Kč.

Největší položkou majetkové podstaty firmy PSJ je podle poslední zprávy v insolvenčním rejstříku soubor pohledávek podniku. Oceněné byly na 272,8 milionu korun. Zůstatky na bankovních účtech PSJ byly přes 84 milionů korun. Mezi další velké položky patří například sídlo firmy v jihlavské Jiráskově ulici s pozemky a další nemovitosti v Jihlavě, které byly prodané za 82 milionů Kč.

Podíl 42,31 procenta v Teniscentru Jihlava koupila za 850 000 korun firma GST sport. Majoritní podíl ve společnosti Teniscentrum spravující tenisové kurty ve městě patří Jihlavě. Jihlavští zastupitelé letos v únoru schválili odkup podílu firmy GST za 4,4 milionu korun. Radnice při té příležitosti uvedla, že firma GST získala tento podíl z majetku PSJ ve veřejné dražbě, v níž nabídla o něco víc než město Jihlava.

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account