Prvním nájemcem první dokončené budovy v areálu Nové Zbrojovky v Brně bude globální prodejce letenek Kiwi.com. Stěhovat se bude letos v létě a obsadí 11.000 čtverečních metrů z celkových 19.000, které dokončovaná budova Zet office nabízí. V tiskové zprávě o tom informovala firma CPI Property Group, která areál bývalé Zbrojovky přestavuje.

“Nová brněnská centrála bude i nadále hlavním působištěm Kiwi.com. S tím, jak se naše firma mění a roste, přichází také například požadavky na efektivnější spolupráci na dálku anebo na snižování naší uhlíkové stopy. Věříme, že právě ZET.office v Nové Zbrojovce bude pro nás v tomto ohledu to nejlepší řešení,” uvedl ředitel Kiwi.com Oliver Dlouhý.

Budova Zet office je první dokončenou budovou areálu a vznikla z bývalé nářaďovny. Má devět pater, Kiwi.com obsadí celkem pět z nich. Podle Lukáše Netolického ze společnosti Cushman & Wakefield, která obchod zprostředkovala, jde o největší transakci na brněnském realitním trhu v komerčních pronájmech za minulý rok.

Budova Zet office je zvenčí dokončená, v současné době probíhají interiérové úpravy, které zohledňují i požadavky nájemců. Podle mluvčího CPI Property Group Jakuba Velena jsou v projekční přípravě další budovy, zejména přestavba zachovaných budov v areálu. Zároveň vzniká celkový plán území, který by měl postupovat od jihu k severu. Výstavba nových budov je ale závislá na změně územního plánu jehož veřejné projednávání by se mělo uskutečnit ještě letos.

Celý areál bývalé Zbrojovky se rozkládá na 22 hektarech a jeho přeměna v novou čtvrť s kancelářemi i bydlením má trvat deset až 15 let.

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account