Radnice v Čeladné na Frýdecko-Místecku i přes odpor části obyvatel koupí za 68 milionů korun hotel Prosper, který je na prodej už několik let. V areálu může vzniknout například dům s pečovatelskou službou nebo byty pro mladé. Jak bude objekt využit, ještě není jasné.

V areálu je k dispozici krytý bazén v řeckém stylu, sauna a malé fitcentrum, restaurace, pivnice, cukrárna nebo konferenční sál s kapacitou 140 míst.

“Obec Čeladná koupí hotel Prosper, aby mohla o využití lukrativního majetku v centru obce sama rozhodovat. Po diskusi, do které se zapojili i občané, hlasovali zastupitelé v poměru 12:3 pro nákup hotelu,” řekl Sobol. Odpůrci záměru kritizovali hlavně cenu. Hotel byl podle nich před časem v nabídce za výrazně nižší částku. V letáku, který distribuovali odpůrci mezi obyvatele i média, upozorňovali i na to, že představitelé obce nemají jasnou vizi, jak s novým majetkem v budoucnu naložit.

“O využití objektu zatím nebylo rozhodnuto. Podle vedení obce se může přeměnit na dům s pečovatelskou službou nebo startovací byty pro mladé občany, kteří kvůli vysokým cenám bytů v Čeladné často odcházejí jinam, variant je ale více. Zásadní pro nás je, že obec získá poslední lukrativní pozemek a objekt v centru města do svého majetku a bude moci rozhodovat o jeho využití,” uvedl starosta Čeladné Pavol Lukša.

Nabídka současného vlastníka byla podle něj časově omezená, zastupitelé proto museli rozhodovat rychle. “Další taková možnost k získání pozemku a objektu v centru obce už se opakovat nebude. Obec se nabízí jako vhodný kupující. Nikdo z nás by se nechtěl dočkat situace, kdy by si nemovitost koupila nějaká společnost za účelem spekulace, výstavby dalších apartmánových bytů nebo třeba na podnikatelský záměr, který by zůstal nezrealizován. Centrum obce je natolik hezké a funkční, že bychom asi nikdo nechtěli mít před očima objekt zkrachovalých investičních plánů, jakých známe z regionu několik,” doplnila místostarostka Věra Golová.

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account