Sídliště Písečná v Blansku se v budoucnu zřejmě rozroste o dalších asi 400 bytů, projekt developera schválili radní. Posoudí jej ještě blanenští zatupitelé. Součástí projektu je i vybudování asi 600 parkovacích míst.

Město výzvu k podání nabídek na bytovou výstavbu na Písečné zveřejnilo v roce 2019, podali ji čtyři zájemci. Radní vybrali z nabídek jako nejvhodnější společný projekt firem HOPA Group a Trikaya Project Management.

“U podaných návrhů jsme posuzovali kromě výše kupní ceny za metr čtvereční také další kritéria – počet a strukturu bytů a jejich celkovou výměru, počet bezbariérových bytových jednotek převáděných bezplatně do majetku města, výměru revitalizovaného veřejného prostranství nebo například velikost školky, komerčních prostor či mobiliář relaxační části veřejného prostoru, jako jsou hřiště nebo park, které také budou převedeny bezplatně městu,” uvedl místostarosta Blanska Ivo Polák (ČSSD).

Developer má kromě bytových domů v plánované Rezidenci Písky vybudovat dvoutřídní mateřskou školu s dětským hřištěm, kterou převede do majetku města. Město získá také dva bezbariérové byty a stometrový komerční prostor. Součástí projektu jsou například i přírodní prvky jako bylinkové zahrady, workoutové či rekreační chodníčky. Na konci trasy vedoucí z chráněného území Čertovka má být i menší přírodní amfiteátr.

Zda zastupitelé výběr developera schválí, bude jasné na zasedání 2. března. Závazné smlouvy s novým investorem by pak mohli zastupitelé projednat na červnovém nebo zářijovém zasedání.

Blansko má mírně přes 20 000 obyvatel. Vedení města dříve odhadlo, že by v Blansku mohlo zhruba během deseti let přibýt 800 až 1000 bytů, z toho nejvíce právě na sídlišti Písečná.

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account