Práce na rozšíření průmyslové zóny Kvasiny – Solnice potrvají další tři roky, původně se počítalo s dokončením letos. Celkový rozpočet projektu se navíc zvýší o téměř 2,5 miliardy Kč na více než osm miliard korun. Více peněz si vyžádá především rozvoj dopravní infrastruktury v oblasti. Vyplývá to z materiálu ministerstva průmyslu a obchodu (MPO), se kterým se v pondělí seznámí vláda.

Projekt počítá vedle rozšiřování samotné průmyslové zóny také s rozvojem technické infrastruktury v regionu, školství, sportovních aktivit, posílení bezpečnosti nebo rozšířením nemocnice v Rychnově nad Kněžnou. Hlavní položkou jsou ovšem investice do dopravní infrastruktury. Jde především o vybudování obchvatů několika obcí a propojení některých silnic na zónu. Většina staveb je zatím v přípravě. Stát nyní navýší rozpočet na dopravní stavby o 2,5 miliardy korun na více než 5,9 miliardy korun.

Rozšíření průmyslové zóny, v níž působí především rychle rozvíjející se závod automobilky Škoda Auto, doprovází také prudký rozvoj celého okolí. V zóně pracuje okolo 12 500 lidí, přičemž několik tisíc z nich se do oblasti za prací přesunulo z ciziny, protože místní pracovní síly pro rozvoj výroby nestačily. Například Kvasiny mají pouze 1500 obyvatel. S postupným růstem počtu lidí v celém regionu se ovšem zhoršují podmínky pro životní prostředí, hospodářský rozvoj a bezpečnost v okolí. Stát proto s dalším rozšiřování zóny rozhodl také o nutnosti rozvoje celé oblasti.

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account