Stát chce v dražbě prodat historickou vilu Gustava Geipela v Aši na Chebsku. Geipelova vila, ve které dříve sídlili ašští policisté, je kulturní památkou. Vyvolávací cena je osm milionů dvě stě korun. Údaje k nabídce zveřejnil Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Objekt byl podle informací úřadu postaven v roce 1888 pro významného ašského továrníka Gustava Geipela. Reprezentativní a historickou vilu v roce 2015 ministerstvo kultury prohlásilo za kulturní památku, a to včetně pozemku, vedlejší dřevěné stavby altánu, zahrady a oplocení.

“Poměrně honosná vila je pojata v duchu romantizujícího historismu s neorenesančními a neobarokními motivy. Fasáda je členěna bohatou štukovou výzdobou, doplněnou několika plastikami. Stavba se dochovala ve svém hmotovém řešení, s nenarušenou vnitřní dispozicí, s historickými konstrukcemi a celou řadou zajímavých architektonických detailů,” uvedl na webu úřad. V interiéru se zachovalo velké množství uměleckořemeslných prvků.

Na pozemku je umístěna také opěrná zeď, topný kanál, vodovod, kanalizace, komunikace a chodník. Jsou tam i samostatně přístupné sklepní prostory, které jsou přístupné vstupem z opěrné zdi v ulici Hlavní. Na vedlejším pozemku byla dodatečně postavena garáž pro dvě osobní auta.

Aukce se uskuteční elektronicky, její začátek je stanovený na 26. ledna ve 23:59. Podmínkou účasti na aukci je složení kauce 800 020 korun.

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account