Šumperská radnice finišuje s přípravou bytové lokality na území bývalé Hedvy. Vyrůst by zde měl šestipodlažní bytový objekt s více než stovkou bytů a klidovým vnitroblokem, město zde chce vybudovat také veřejné parkoviště. Lokalitu chce radnice po přípravě nabídnout developerům. Vedle Hedvy plánuje město čtvrť pro bydlení také v Temenici vedle lokality Skalka a v oblasti mezi Bratrušovskou ulicí a domovem pro seniory.

Příprava bytové čtvrti zatím podle zástupců radnice nejvíce pokročila na pozemku, kde dříve stávala hala textilního závodu Hedva. Lokalitu o rozloze zhruba 1,2 hektaru za téměř 34 milionů korun koupilo město před třemi lety od plzeňské firmy. “Šumperk trápí nedostatek nových bytů i ploch k parkování. Proto jsme se rozhodli, že zde vznikne v režii města parkoviště, zbytek plochy bychom rádi nabídli ve veřejné soutěži developerům s tím, že by zde měl vyrůst bytový dům,” uvedl místostarosta Jakub Jirgl.

Podle územní studie by veřejné parkoviště, jehož majitelem bude město, mělo vzniknout na části pozemku o výměře 6453 metrů čtverečních. Druhá část pozemků o rozloze 5920 metrů čtverečních je určena k prodeji za účelem výstavby bytového domu s klidovým vnitroblokem. Studie počítá se 109 byty. V částečně zahloubeném suterénu je navržena krytá garáž s kapacitou 65 parkovacích stání a v severovýchodním rohu lokality tvůrci studie počítají s parkovištěm pro bytový dům s kapacitou 35 stání.

Potenciální zájemci o pozemek, na kterém má vyrůst bytový dům, mohou již nyní získat informace k plánované akci. “Případně mohou městu předložit vlastní nápady na využití tohoto území. Vše by ale mělo být v souladu s územním plánem a s již zpracovanou územní studií,” doplnil místostarosta s tím, že v současné době se zpracovává projekt pro územní rozhodnutí, na stavební úřad bude podán v první čtvrtině příštího roku.

Další zástavba by měla vzniknout mezi Bratrušovskou ulicí a domovem pro seniory, půjde o největší nové území pro stavbu bytových a rodinných domů. “V současné době je pro tuto budoucí čtvrť s parkem, občanskou vybaveností a parkovištěm zpracovaná územní studie. Nyní město řeší majetkoprávní poměry a projektovou přípravu technické infrastruktury, jako je kanalizace, komunikace či přeložky sítí,” doplnila mluvčí radnice.

Třetí lokalita pro stavbu domů by mohla vzniknou v místní části Temenice při ulici Finské u lokality Skalka.

Vedení města loni uvedlo, že Šumperk má v evidenci zhruba 170 žádostí o bydlení, každoročně však přiděluje zhruba deset bytů. Město má ve svém majetku zhruba tři stovky bytů, které pronajímá.

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account