Ústecký kraj se v srpnu opět pokusí prodat v dražbě nepotřebný majetek. Koupit lze soubor nemovitostí na dvou bývalých hraničních přechodech, administrativní budovu v Mostě nebo zámek v Liběšicích na Litoměřicku a někdejší zámek v Hliňanech na Ústecku.

Veřejná dražba nemovitostí se uskuteční 12. srpna. V nabídce je bývalý hraniční přechod v Rumburku – Horním Jindřichově za 34,6 milionu korun. Areál na hranicích s Německem sloužil v minulosti jako celnice s pasovou kontrolou a kompletním zázemím. Na prodej je také bývalý hraniční přechod Mníšek v Krušných horách. V tomto případě není stanoveno nejnižší podání, znalecký posudek administrativní budovu s garáží a pozemky ocenil na zhruba 17 milionů korun. Dražit se bude i desetipatrová administrativní budova s pozemky v Mostě – Velebudicích za 18,8 milionu korun.

V srpnu se Krajská majetková pokusí prodat také bývalý zámek v Hliňanech u Řehlovic, který byl naposledy využíván jako domov pro lidi se zdravotním postižením. Původní barokní zámek z konce 17. století nabízel kraj naposledy v dražbě za zhruba 6,5 milionu korun, nyní je nejnižší podání stanoveno na 5,9 milionu korun.

Do dražby jde znovu bývalý zámek v Liběšicích, u kterého nejnižší podání není stanoveno, znalec nemovitost ocenil na 24 milionů korun. Barokní zámek v Liběšicích se kraj pokoušel opakovaně v dražbě prodat již v minulosti. Areál je prázdný od konce roku 2015, kdy ho opustili poslední klienti ústavu, kteří se přestěhovali do jiných zařízení spravovaných krajem. Poprvé byl v aukci na jaře roku 2017.

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account