Ústí nad Orlicí - sídliště Hylváty

Ústí nad Orlicí připravuje revitalizaci panelového sídliště v části Hylváty. Radnice nechala zpracovat návrh studie, lidé si mohou vybrat ze dvou variant. Podle jejich připomínek se pak bude návrh dále upravovat, řekl ČTK starosta Ústí nad Orlicí Petr Hájek (sdružení Oušťáci).

První varianta předpokládá vymezené prostory pro jednotlivé panelové domy. Druhá pracuje s celkovým propojeným veřejným prostorem pro všechny obyvatele. Návrh studie počítá v obou variantách se zvýšením počtu parkovacích stání až o 70 míst, s úpravou okolí řeky pro rekreaci, doplněním herních a cvičebních prvků na dětská hřiště a rekonstrukcí a zvětšením sběrných míst na odpad. Vznikne také nové komunitní centrum z bývalé kotelny.

“Odhad nákladů zatím neexistuje. Na základě projednání se teprve rozpracuje projektová dokumentace tak, aby v roce 2020 byla ve fázi stavebního povolení,” uvedl Hájek. Na revitalizaci sídliště chce radnice získat dotaci. Stavba může být rozdělena do etap podle náročnosti. Ještě před tím budou budovy zatepleny.

Sídliště Hylváty patří v Ústí nad Orlicí k těm menším. Tvoří je osm bytových domů s 318 byty, v nichž žije kolem 780 lidí. Město již nechalo dříve upravit sídliště Na Štěpnici a Podměstí.

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account