Zpřehlednit trh realitních zprostředkovatelů a posílit jejich důvěryhodnost. Vytvořit bezpečné prostředí pro klienty i realitní zprostředkovatele. Umožnit, aby většina realitních transakcí probíhala přes kvalifikované zprostředkovatele.

To jsou hlavní cíle, které si vytyčila nová Komora realitních zprostředkovatelů (KORZA). Jejími členy jsou významné společnosti na trhu realitního zprostředkování. Ambicí nové oborové komory je reprezentovat tento trhu jak vůči klientům, tak i vůči státní správě.

Jan Lener

„Chceme se stát garantem solidnosti vůči klientům a být odborným partnerem pro státní správu,“ potvrzuje Jan Lener, předseda představenstva KORZA. Komora je otevřena všem realitním kancelářím, které splňují zákonné podmínky i vysoké standardy služeb, ale i fyzickým osobám specializovaným na realitní zprostředkování.

V současnosti v Česku působí několik tisíc realitních zprostředkovatelů. Přesto ale značná část obchodů probíhá přes neregulovanou oblast samoprodeje. Prodej s vyloučením profesionálního a důvěryhodného zprostředkovatele je přitom pro klienty rizikový a prokazatelně méně výhodný.

Významné společnosti na trhu realitního zprostředkování proto iniciovaly samoregulaci, která by měla přispět ke zpřehlednění trhu a k posílení jeho důvěryhodnosti.

Vítězslav Paštěka

Vítězslav Paštěka

„Věříme, že se nám podaří prostředí uzpůsobit tak, aby se podíl realitních transakcí přes realitní zprostředkovatele rychle zvýšil na 80 procent,“ přiznává Vítězslav Paštěka, místopředseda představenstva KORZA.

Andrea Daňhelová

Andrea Daňhelová

„Koupě nebo prodej nemovitosti je pro většinu lidí největší a nejdůležitější obchodní transakcí. Je proto logické, že je v jejich zájmu spolupracovat se spolehlivým realitním zprostředkovatelem,“ doplňuje Andrea Daňhelová, místopředsedkyně představenstva KORZA. „Členství v KORZA by mělo dát lidem jasný důkaz, že jejich realitní obchod bude probíhat v podmínkách důvěryhodnosti, budou dodržovány veškeré zákonné požadavky a bude mu věnována odborná péče.“

Zdroj: Komora realitních zprostředkovatelů KORZA

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account