Pardubice znají podobu dalšího parkovacího domu, který by měl stát v ulici Mezi Mosty. V soutěžním workshopu na návrh stavby, který radnice vyhlásila, zvítězila architektonická kancelář Med Pavlík architekti. Budova by měla být vybavena automatickým parkovacím systémem.

Základní kritériem pro úspěch ve workshopu nebyla ani tak cena návrhu, nýbrž zkušenosti uchazečů s podobnými projekty. “Dva ze tří návrhů byly pojaty spíše konvenčně, tedy s klasickou nájezdovou rampou, která naopak ve vítězném návrhu zcela chybí, a tím ho činí unikátním.

Architektonická kancelář Med Pavlík architekti totiž zvolila variantu zakladačového parkovacího domu, kdy vozidlo přijede do určeného prostoru, kde jej řidič opustí, a systém vozidlo následně zaparkuje na určené místo,” uvedl náměstek primátora pro dopravu Petr Kvaš (ODS).

Protože nový parkovací dům bude stát na území spadajícím do regulačního plánu Mlýnský ostrov, musí splňovat určité limity, například maximální možnou výšku. Architekti proto ve svém návrhu využili každé místo, hodnotící komise také ocenila doplněnou komerční plochu, což vytvoří důstojný prostor na nábřeží Chrudimky.

“Parkovací dům tohoto typu je sice co se počáteční investice týče dražší, ale využívá více parkovacího prostoru, takže nabídne větší parkovací kapacitu a návratnost této investice bude rychlejší. Tato investice tak nebude generovat pouze provozní náklady, ale také zisky,” uvedl Kvaš. Výrazná část parkovacích míst by měla být vyčleněna pro rezidenty, což by zlepšilo bilanci počtu rezidentního stání v historické části města. Parkovací dům by měl mít zhruba 130 parkovacích míst.

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account