Ve Španělsku kvůli koronavirové krizi stoupl počet hotelů na prodej. Ve srovnání s březnem jich v říjnu bylo o 19 procent více, uvádí na svém webu realitní portál Idealista. Španělská ekonomika je na pohostinství silně závislá a protipandemická opatření ji tvrdě zasáhla, upozornila agentura Reuters.

Většina nabízených ubytovacích zařízení se nachází v turisticky atraktivních oblastech země. Na Baleárských ostrovech se počet prodávaných hotelů v uvedeném období zvýšil o 84 procent, zatímco v Andalusii stoupl o 45 procent. V celé zemi hledalo v říjnu nového majitele 557 hotelů, z toho 101 jich bylo v Katalánsku, píše Idealista.

Podle španělského statistického úřadu byla téměř třetina španělských hotelů v říjnu zavřená. Počet rezervací byl minulý měsíc meziročně o 83 procent nižší.

V prvních třech čtvrtletích letošního roku zemi navštívilo zhruba 16,8 milionu zahraničních turistů, tedy o 75 procent méně než ve stejném období loňského roku. Turistický průmysl se obvykle na hrubém domácím produktu (HDP) Španělska podílí zhruba 12 procenty.

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account