Německá realitní společnost Vonovia se znovu pokusí převzít konkurenta Deutsche Wohnen, uvádějí zdroje agentury Reuters. Předchozí pokus o největší realitní transakci v Evropě jí minulý týden nevyšel. Vonovia dnes oznámila, že se jí do termínu, tedy minulé středy, podařilo získat jen 47,62 procent akcií Deutsche Wohnen, a nedostala se tak přes požadovaný padesátiprocentní práh.

“Generální ředitelé obou společností dohodu stále chtějí a hledají řešení,“ uvedl jeden ze zdrojů a dodal, že nejpravděpodobnější možností je nová nabídka. Podle jiného zdroje musí dozorčí rada Vonovie před případnou další nabídkou věc zanalyzovat.

Vonovia a Deutsche Wohnen jsou největší realitní firmy v Německu. Působí na trhu nájemního bydlení. Vonovia nabídla za akcii Deutsche Wohnen 52 eur (1333 Kč) s tím, že jejich majitelé si podrží právo na dividendu 1,03 eura.

Na spojení se oba podniky dohodly koncem května. Mělo jít zároveň o největší letošní fúzi v Německu za 18 miliard eur (462 miliard Kč), kterým by vznikl největší evropský realitní gigant s více než 550 000 byty k pronájmu.

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account