Vedení Vsetína připravuje přísnější systém nájmu městských bytů. Důvodem jsou častější problémy s některými nájemníky. “S odborníky na bytovou problematiku pracuji na zpřísnění zavedeného systému pod pracovním názvem ´třikrát a dost´, což bude v praxi znamenat, že po třech porušeních pravidel rada nájemníkům smlouvu neprodlouží,” uvedla místostarostka Simona Hlaváčová (KDU-ČSL).

S bezproblémovými nájemníky město prodlužuje nájemní smlouvu zpravidla o rok. Kvůli špatné platební morálce, zanedbanému technickému stavu bytu nebo nedodržování domovního řádu může rada města schválit prodloužení nájmu na kratší dobu. “Vnímáme, že problémy s některými uživateli městských bytů jsou stále častější. Z jejich strany dochází k častému porušování pravidel. Proto jsme se rozhodli systém prodlužování smluv radikálně řešit,” uvedl starosta Jiří Růžička (KDU-ČSL).

V květnu se radní zabývali prodloužením nájmů u 18 uživatelů obecních bytů. Kvůli neplnění pravidel byly deseti z nich smlouvy prodlouženy jen o půl roku a osmi pouze o tři měsíce. “Nájemníci, kterým v květnu rada prodlužovala smlouvy, nesplnili všechny podmínky pro užívání městských bytů. Někteří hradili nájemné a služby opakovaně po splatnosti. Dobře nedopadly ani kontroly technického stavu bytů, některé odhalily závažné závady. Proto rada přistoupila ke schválení kratší nájemní smlouvy,” uvedla Hlaváčová.

Dluh obyvatel městských bytů na nájemném, službách a ostatních poplatcích je téměř 300.000 korun. Vsetín má 539 obecních bytů, z toho je 35 takzvaně startovacích a 258 bytů zvláštního určení, které obývají především senioři. Město má asi 30.000 obyvatel.

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account