Čistý zisk realitního serveru Bezrealitky.cz v Česku loni meziročně vzrostl o třetinu na 19,5 milionu korun. Tržby se zvýšily o čtvrtinu na 50 milionů korun. Bezrealitky.cz nabízí možnost přímého prodeje nebo pronájmu nemovitosti bez asistence realitního makléře. Podle firmy její portál měsíčně navštíví více než půl milionu lidí.

“Důvodem růstu je nejen výrazné posílení v pronájmech, ale také pokračující digitalizace nabízených realitních procesů, která zajistila řadu nových klientů. Služby, jako je například generování on-line smluv a jejich vzdálený podpis nebo virtuální prohlídka, využilo asi 12krát více klientů než v roce 2019,” uvedl ředitel společnosti Hendrik Meyer.

Počet pronajatých nemovitostí meziročně vzrostl o 35 procent na 47 049. Zhruba na dvou třetinách pronájmů se podílela Praha. Následovaly Brno s desetinovým podílem a Středočeský kraj s osmi procenty. “Za nárůstem stojí především výrazný zájem Čechů o nájemní bydlení, nabídka obohacená o množství investičních bytů i objektů určených původně na krátkodobé pronájmy a na ni navázaná stagnace nájemních cen v hlavním městě,” doplnil Meyer.

Hodnota nemovitostí prodaných prostřednictvím serveru meziročně klesla zhruba o čtvrtinu na 32 miliard korun. Jejich počet klesl o 30 procent na 6775. Z toho přibližně čtyři pětiny připadaly na byty, zbytek na rodinné domy. Největší podíl prodejů připadal na Prahu (37 procent), následovaly Středočeský kraj se 16 procenty a Brno s desetinou.

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account