Zlínská radnice vybudovala na sídlišti Jižní Svahy parkoviště se sedmdesáti místy. Parkovat tam mohou nejen osobní vozidla, ale mimo jiné i dodávková auta, pro které zde město vybudovalo asi dvacet míst.

Na sídlišti je parkovacích míst dlouhodobě nedostatek, město se proto pro parkoviště rozhodlo využít část prostoru bývalého staveniště, kde dlouho stál nedokončený objekt, který již nechalo město zbourat.

“Chtěl bych se občanům omluvit, že se parkoviště nepodařilo otevřít dříve, ještě před zimním obdobím. Dřívější otevření nebylo možné z legislativních důvodů. Během stavby se projevilo několik problémů, kdy musel být projekt upraven, a to během stavby,” uvedl radní Michal Čížek (ANO).

Nájezd na parkoviště je z Okružní ulice. Vybudován byl také nový přechod pro chodce včetně ochranného dopravního ostrůvku a osvětlení. “V návaznosti na přechod pro chodce se doplňují dva úseky přístupových chodníků, které vedou ze sídliště na ulici Okružní na parkoviště. Součástí stavby je i výsadba zeleně a osvětlení,” uvedl mluvčí zlínské radnice Tomáš Melzer.

Radnice chce letos na sídlišti vybudovat ještě dalších padesát parkovacích míst, a to v ulicích Podlesí V, Nad Vývozem a Budovatelská.

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account