Podpisem smlouvy na prodej 70 bytů v bytovém domě na Barrandově zahájily společnosti FINEP a Zeitgeist Asset Management dlouhodobou spolupráci v oblasti
nájemního bydlení. Jejím smyslem je rozšířit nabídku dostupného bydlení o zcela nový segment dlouhodobého nájemního bydlení.

Cenu ani jedna ze stran neuvedla, podle odborníků by se mohla pohybovat kolem půl miliardy korun.Výnos z ročního pronájmu by se měl být mezi čtyřmi až pěti procenty.

O nájemní bydlení je v Praze zájem

“Jsem velmi rád, že jsme pro doplnění naší nabídky vlastnického, družstevního a individuálního investorského bydlení našli silného partnera, se kterým do našich lokalit přinášíme zcela nový segment,” uvedl generální ředitel Finep Tomáš Pardubický.

Hybnou silou této koncepce  se staly rostoucí ceny bytů v Praze a také stoupající zájem o nájemní bydlení. „V Praze je velmi silný segment individuálních investičních bytů. Dosud zde zásadněji chyběly fondy, které by umožnily rozvíjet nájemní bydlení pro specifické cílové skupiny jiným způsobem, než jsme byli dosud zvyklí. Naší strategií je pokračovat v rozvoji lokalit a v rozšíření nabídky produktů v nich právě o nájemní bydlení poskytované investičními fondy,“ vysvětlil Pardubický.

Podle webu e15.cz mělo zájem o spolupráci asi dvacet fondů. “S šesti z nich jsme dále jednali. Zeitgeist jsme vybrali z několika důvodů. Primárním důvodem byla cena. Stejně tak pro nás ale byla významná jejich strategie podílet se na vytváření nového standardu dostupného nájemního bydlení,” řekl Pardubický webu.

Na investice jde třetina bytů z developerských projektů

“Naším cílem je z nájemního bydlení udělat atraktivní produkt s jasnými pravidly a standardy, který se stane dostupnou a plnohodnotnou alternativou k vlastnickému bydlení,” doplnil jednatel společnosti Zeitgeist Michal Nečas.

Zeitgeist Asset Management se zabývá developerskou činností a správou nemovitostí pro soukromé a institucionální investory v České republice, Polsku, Maďarsku a Německu. V současnosti spravuje aktiva v hodnotě 515 milionů eur (asi 14 miliard korun).

Nový bytový dům v Praze na Barrandově se 70 bytovými jednotkami bude dokončen ke konci letošního roku. Byty budou připraveny k nastěhování v červnu 2021. Dispozice mají od 1+kk po 4+kk.

O investiční byty mají institucionální investoři stále větší zájem, jedná se o fondy, banky nebo pojišťovny. Podle některých bude jejich podíl dále narůstat. Z národností převažují mezi jednotlivými investory Češi, nejčastěji kupují dvoupokojové byty. Podíl investičních bytů na celkově koupených bytech podle developerů zůstává zhruba třetinový.

 

Zdroj: FINEP, ČTK, e15.cz, Redakce

 

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account