Bytový dům - byty - družstevní bydlení

Družstevní bydlení patří mezi alternativy k osobnímu vlastnictví bytu. Přilákalo dokonce i některé developery. Jak se staví k výstavbě družstevních bytů developerské společnosti?

Družstevní bydlení nemůže v portfoliu developerů nahradit výstavbu bytů do osobního vlastnictví. Přesto někteří developeři prodávají část svých projektů prostřednictvím družstev. Jiní se družstevnímu bydlení vyhýbají. Stav na hypotečním trhu navíc vede k posílení této formy výstavby a prodeje.

U kterých developerů se můžete dostat k družstevnímu bytu? A jak vnímají družstevní bydlení i ostatní přední developerské společnosti? Položili jsme jim otázku: „Jak zajímavý je prodej vašich staveb prostřednictvím družstva?“

Central Group

Dnes je poměrně moderní vzpomínat družstevní bydlení jako další variantu vedle vlastního a nájemního – nicméně současná realita tomu zcela neodpovídá. Lidé přikládají vlastnímu bydlení velký význam, a tak v současnosti dvě třetiny Čechů bydlí ve vlastním, pětina pak v nájemních bytech a na družstevní vlastnictví zbývá pouhých 10 procent. I v našem nedávném průzkumu mezi tisícem respondentů nám vyšlo, že 90 % lidí preferuje vlastnické bydlení. Jednoznačným trendem tedy je, že lidé touží byty vlastnit a nakládat s nimi podle svého uvážení.

Nadále tedy vidíme největší příležitost v přímém prodeji bytů, které se nám daří úspěšně vyprodat poté, co je dokončíme.

Ondřej Šťastný, vedoucí úseku analytiky

Ekospol

Byty v našich projektech prodáváme klientům přímo, žádného družstva nevyužíváme.

Evžen Korec, generální ředitel a předseda představenstva

Finep

Naši družstevní bytovou výstavbu realizujeme od roku 2011 v rámci našich velkých územních rezidenčních celků, které etapovitě stavíme.  Družstevní bytová výstavba v našem pojetí a strategii nemá ambici dominovat nad výstavbou a prodejem bytů do osobního vlastnictví, která je naším hlavním produktem. Za posledních deset let, co družstevní byty stavíme, činí jejich podíl zhruba 15 % na celkové výstavbě. V posledních letech i díky omezení dostupnosti hypoték zájem o družstevní bytovou výstavbu roste a aktuálně se podíl pohybuje okolo 25 % z našich prodejů.

Aktuálně prodáváme družstevní byty v projektech Rezidence U Šárky, Harfa Park, Kaskády Barrandov a také i na Britské čtvrti. Naše moderní družstevní bytová výstavba je realizována v identickém kvalitním standardu jako výstavba bytů do osobního vlastnictví, a to jak z hlediska skladby či velikosti bytů, tak i jejich vybavení.

David Jirušek, tiskový mluvčí

Trigema

Trigema spolupracuje nyní se Stavebním bytovým družstvem Praha. V poslední době se tato spolupráce týkala především plzeňského bytového projektu V Zahrádkách, kde se prostřednictvím družstva nabízela polovina bytů.

Radek Polák, mluvčí

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account