Výstavba bytů - developeři - úspěchy

Konec roku 2020 se nezadržitelně blíží a s ním i bilancování úspěchů a neúspěchů. Zeptali jsme se proto developerů: „Co bylo vaším největším úspěchem a neúspěchem v roce 2020?“

Developeři za úspěch v letošním roce nejčastěji považují hladké překonání koronakrize a dvou lock-downů české ekonomiky. Navzdory nim se jim dařilo dokončit plánované stavby. A prodeje? Ty raketově vzrostly. Rok 2020 se tak pro některé z nich stal nejlepším v celé jejich historii.

Stran neúspěchů ovšem developerské společnosti zachovávají taktní mlčení. Setkali jste se ve své praxi realitních makléřů s „přešlapy developerů“? Podělte se o ně s ostatními v diskusi pod tímto článkem.

Central Group

Za velký úspěch letos považujeme především to, že jsme navzdory koronavirové pandemii nezaznamenali snížení prodeje nových bytů, spíše naopak. Příkladem může být projekt Rezidence Libeňský park, v rámci kterého byla po pěti týdnech prodána více než polovina bytů z nabídky. Následně tedy Central Group na velký zájem reagoval prodejem bytů úspěšného projektu Rezidence Radlické výhledy, který původně plánoval zařadit do prodeje až na podzim.

Nyní v Praze chystáme výstavbu více než 30 tisíc nových bytů, což odpovídá čtvrtině z celkového počtu připravovaných bytů v hlavním městě. Těší nás také, že jsme letos mohli představit, jak bude vypadat zcela nová čtvrť Sigma Modřany. Významně jsme se posunuli i v projektu Westpoint na Praze 6, v rámci kterého právě vyhlašujeme architektonický workshop na vytvoření skupiny ateliérů pro navržení jeho podoby.

Ondřej Šťastný, vedoucí úseku analytiky

Ekospol

Jedním z našich letošních největších úspěchů bylo, že se nám i přes přetrvávající krizi podařilo dokončit stavbu 160 moderních bytů v atraktivní části Prahy –  v Hodkovičkách. A to dokonce výrazně dříve, než jsme původně plánovali. Projekt Ekorezidence Hodkovičky, který je v době dokončení prakticky vyprodán, je jen potvrzením toho, že o byty za rozumnou cenu bude zájem neustále bez ohledu na stav ekonomiky. Lidé totiž někde bydlet musí.

Evžen Korec, generální ředitel a předseda představenstva

Finep

Těch úspěchu bylo více. Jedním z těch velkých byla ta skutečnost, že ani v průběhu jarního, stejně i podzimního lock downu se u nás, ve Finepu, samotný prodej nemovitostí nezastavil. A to i díky našemu produktu e-Setkání, který jsme interně vyvinuli. Naše e-Setkání umožňuje vzdálenou prezentaci našich projektů a bytů klientům online prostřednictvím sdíleného webového prostředí. V něm obchodník osobně provádí klienta materiály o novém bytě tak, jako kdyby byli spolu ve fyzickém kontaktu v klientském centru. Klient má k dispozici veškeré informace, včetně vizualizací, prezentačních materiálů, katalogových listů, půdorysů bytů atd., může jimi listovat, řešit je a diskutovat o nich v reálném čase s naším obchodníkem.

Trhu a zájemcům o nové moderní bydlení v Praze jsme nabídli novou rezidenční lokalitu na Praze 6 v projektu Rezidence U Šárky, kde prodáváme jak byty v osobním, tak i v družstevním vlastnictví. A součástí tohoto projektu bude i nový městský lesopark přímo v rezidenčním projektu. V roce 2020 jsme se i po sedmi letech opětovně vrátili s nabídkou bytů v osobním i družstevním vlastnictví do našeho úspěšného projektu Harfa Park v pražských Vysočanech.

V letošním roce jsme prezentovali i náš první bytový dům přímo určený pro nájemní bydlení v projektu Kaskády Barrandov. Dům bude v příštím roce dokončen a přivítá své nájemníky. Jsme defacto jediný developer, který dokáže klientům nabídnout více variant bydlení. Od bytů v osobním vlastnictví, přes bydlení v moderních družstevních bytech, až po možnost nájemního bydlení. Velmi rychle jsme vyprodali i naše projekty rodinných domů na Britské čtvrti a Malém háji.

David Jirušek, tiskový mluvčí

Trigema

Tento rok patřil k těm, které lze z pohledu hospodaření celé skupiny Trigema označit za nejlepší. Výrazně k tomu přispěl prodej bytů našich projektů Nová „Nuselská“, Bydlení Braník a V Zahrádkách a dále pak některé naše stavební zakázky.

Radek Polák, mluvčí

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account