Development - nové lokality - výstavba

Koronavirus a stav nouze ukázaly lidem, o jaké bydlení skutečně stojí – dům se zahradou, nebo alespoň byt s terasou či balkónem. Zároveň rozvoj home office umožňuje v řadě zaměstnání dojíždět na pracoviště jen občas. Je to příležitost pro nové developerské lokality? Zeptali jsme se developerů.

Být uzavřen v rámci lockdownu v malém bytě bez balkónu je mnohem méně příjemné než být v rodinném domě se zahradou. O tom přesvědčuje již druhý letošní stav nouze stále více lidí. Navíc vláda vyzývá, aby lidé zůstali doma a pokud možno nechodili ani do práce. Ještě dříve, než s nápadem na home office přišli politici, zavedly home office ve velkém firmy působících v oblastech, kde je to jen trochu myslitelné.

Uzavření ekonomiky a omezení pohybu spolu s rozvojem home office snižují tlak na potřebnou dopravní obslužnost developerských lokalit. Naopak zvyšuje zájem o rodinné domy se zahradou, které díky nižší potřebě každodenního cestování do zaměstnání nemusí být tak blízko městu. Zeptali jsme se proto developerů: „Jaké nové lokality otevírá jako perspektivní současná koronakrize, která rozšířila např. home office a zájem o vlastní zahrady?“

Central Group

Stále bude převládat preference bydlení ve městě, jelikož to nabízí kromě pracovních příležitostí i velké možnosti pro sportovní a kulturní vyžití. Může ale růst zájem o byty s předzahrádkami či jiným venkovním prostorem, což jsme ostatně pozorovali už na jaře. Například v našem projektu Radlické výhledy v lokalitě poblíž Dívčích hradů, který jsme dali do prodeje právě na jaře, jsme tyto byty prodali mezi prvními.

Ondřej Šťastný, vedoucí úseku analytiky

Ekospol

Už delší dobu mají kupci zájem hlavně o byty s balkónem, terasou či předzahrádkou. Byty, které je nemají, se prodávají mnohem hůře. Ostatně my ani byty bez nich nenabízíme. Současná koronavirová krize a už druhé výrazné omezení pohybu tento trend jen zvýrazní. Lidé nuceně uzavření doma chtějí alespoň na chvíli na čerstvý vzduch, což jim právě balkón, terasa nebo vlastní zahrádka u bytu umožní. Očekávám proto, že zájem o takto vybavené byty ještě více poroste. Byty bez balkónu, terasy či předzahrádky se stanou neprodejnými ležáky.

Evžen Korec, generální ředitel a předseda představenstva

Finep

Obecně se města nemohou neustále rozšiřovat do okolní krajiny, naopak, aby nadále mohly plnit svou funkci a poskytovat komfort svým obyvatelům, tak se města obecně budou zahušťovat a logicky růst do výšky. Výrazně dojde i proměnám tzv. brownfield prostorů ve vnitřních částech měst na nové rezidenční, případně administrativní projekty s dostatečnou nabídkou služeb pro obyvatele a návštěvníky lokality.

David Jirušek, tiskový mluvčí

Trigema

Investice do bydlení je dlouhodobější záležitostí a krátkodobější vnější vlivy, jak věříme, koronavirus bude, na ni nemají výraznější vliv. Předpokládáme, že i do budoucnosti bude největší zájem o menší byty, tedy především dvou, jedno a třípokojové.

Radek Polák, mluvčí

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account