pozemek

Dražeb v České republice v loňském roce mírně ubylo, téměř polovinu z nich tvořily dražby elektronické. Největším dražebníkem v Česku zůstává brněnská společnost Prokonzulta, která loni vydražila majetek za 984 milionů korun.

V roce plném omezení vzájemného kontaktu se elektronické dražby osvědčily, řekl zástupce firmy Prokonzulta Josef Machů. Podle oficiální statistiky na portále Centrální adresa se v Česku loni uskutečnilo 1492 dražeb, z toho 794 bylo elektronických. Hodnota takto prodaného majetku dosáhla 2,58 miliardy korun.

“Obecně lze říct, že nejčastěji byly v uplynulém roce předmětem dražeb rodinné domy, byty a pozemky, o něco méně pak komerční objekty. Velké areály, jako tomu bylo v minulosti, jsou nyní spíše vzácností. Stále pokračuje trend z posledních let, že počet dražeb v reálných číslech klesá, a to jak dražeb dobrovolných, tak i nedobrovolných. Je to způsobeno právě tím, že jsou dražby v určité míře nahrazovány jinými formami prodejů, nejčastěji jde o elektronické aukce,” uvedl Josef Machů.

Na rozdíl od dražby není prodejce povinen s vítězem aukce uzavřít kupní smlouvu.

Největší dražbou, kterou loni Prokonzulta uskutečnila, byla dražba stavebních pozemků v Praze v katastrálním území Březiněves, které se podařilo vydražit za 122 milionů korun. Druhou největší dražbou byla dražba areálu ČKD Blansko, který nový majitel získal za 81,8 milionu korun.

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account