Realitní makléř - reality, prodej nemovitostí - realiťák

Realitní makléř, nebo realiťák? Někteří lidé vnímají pojem „realiťák“ jako hanlivý výraz. Pro jiné je „realiťák“ jen zkrácený výraz pro realitního makléře. A protože se náš server jmenuje „Realiťáci-sobě.cz“, zeptali jsme se realitních makléřů, jak zkrácený pojem vnímají.

Na odborném komunitním serveru Realiťáci-sobě.cz pravidelně publikujeme rozhovory nejen s čelními představiteli realitních sítí, ale také s úspěšnými realitními makléři. Jeden z oslovených špičkových realitních makléřů nás odmítl se zdůvodněním, že se mu nelíbí pojem „realiťáka“, že ho považuje za hanlivý.

Na druhou stranu je v České republice vyhlašována soutěž Realiťák roku, která má, stejně jako náš web, pojem „realiťák“ v názvu. Zeptali jsme se proto realitních makléřů: „Jak vnímáte pojem “realiťák”?“

Petr Zelenka, Next Reality

Když se vysloví slovo „realiťák“, tak se mi vybaví soutěž o Realiťáka roku. Jsem rád, že tato soutěž vznikla. Tuto aktivitu vnímám jako potřebné PR profesi, která si ji zaslouží. Vzdělání, přístup k nejmodernějšímu marketingu a odbornost makléřů roste každým rokem, což sebou přináší větší konkurenci a tlak na stále vyšší kvalitu poskytovaných služeb, a jsem rád, že i tato hlediska jsou posuzována právě v této soutěži.

Helena Škutová Dlouhá, Důmrealit.cz

Já vnímám pojem „realiťák“ dost často. Jsem realiťák se vším všudy, protože dobrých a kvalitních realiťáků nikdy není dost.

Adam Šimoník, VojtaReality

Jestli mohu být upřímný,  pojem “realiťák” vnímám mnohem pozitivněji než pojem realitní makléř, který našemu řemeslu zajistil v nedávné minulosti negativní předsudky související s negativními zkušenostmi široké veřejnosti, a to na základě nevázané živnosti, kde ještě minulý rok makléřem mohl být každý druhý bez specifických technických, právních nebo marketingových vědomostí.

V neposlední řadě bych si zde dovolil uvézt do vašeho podvědomí prestižní celorepublikovou anketu Realiťák roku, která pomáhá za účasti obchodních partnerů a Ministerstva pro místní rozvoj zlepšit avizované předsudky veřejnosti a nabízí portfolio a náhled na prověřené realiťáky z jednotlivých krajů ČR. Kvalita servisu a vědomostí jednotlivých realiťáků je zde ověřena nejen na základě zpětných vazeb od klientů, ale následně se odvíjí od úspěšně složených testů skládaných z technické odbornosti, právních a marketingových vědomostí a v neposlední řadě mystery shoppingů.

Iztok Toplak, RE/MAX G8

Já pozitivně. Viz http://www.realitakroku.cz/aktualni-poradi/.

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account