ochrana práv pronajímatele - klíče od bytu či domu

Letošní rok se pomalu chýlí ke svému závěru a připravují se plány a výhledy na rok příští. Zeptali jsme se proto realitních makléřů, jaký očekávají vývoj realitního trhu v roce 2021.

Rok 2020 byl specifický v mnoha oblastech a nepochybně se zapíše do lidských dějin. Nástup pandemie koronaviru, uzavírání ekonomik, omezování kontaktů mezi lidmi… český realitní trh byl navzdory tomu živý, ceny rostly a vyprodalo se téměř cokoli.

V závěru roku se objevily zprávy o vakcínách proti koronaviru, které mohou z nemoci COVID-19 udělat „běžnou sezónní“ nemoc, podobně jako je chřipka. Jaký ale bude rok 2021 na realitním trhu? Realitním makléřům jsme položili otázku: „Jaký očekáváte vývoj realitního trhu – rezidenčního bydlení ve vaší oblasti v roce 2021?“

Petr Zelenka, Next Reality

Na jaře přišel s covidem krátký a logický propad zájmu, nicméně po pár týdnech se opět kola byznysu roztočila „naplno“ . V letních měsících jsme trhali historická patnáctiletá maxima v obratu a v počtu odbavených zájemců na našem call centru.

V příštím roce očekávám podobný zájem klientů jako letos, ceny nemovitostí porostou, rozhodně neočekávám pokles zájmu, či nějakou velkou stagnaci trhu. Pakliže nebudou v několika málo oblastech růst ceny nemovitostí, tak to bude zapříčiněno právě lokálním hlediskem jako například v dubnu v Mladé Boleslavi díky Škodovce.

Helena Škutová Dlouhá, Důmrealit.cz

Vývoj realitního trhu rezidenčního bydlení konkrétně v Ústí nad Labem je za mě velmi zaostalý a neočekávám, že se v krátké době něco změní. Zde se zcela nové rezidenční bydlení nestaví, je to ale velká škoda, protože lidi mají zájem o moderní multifunkční bydlení s parkováním. Zde za mě chybí investoři.

Adam Šimoník, VojtaReality

Poptávka několikanásobně převyšující nabídku nemovitostí zapříčiní, že některé nemovitosti se na renomované internetové portály s nemovitostmi ani nedostanou a budou prodány v rámci databáze poptávajících klientů. Rezidenční bydlení je a bude čím dál více žádané a to na základě faktu, že většina stávajících a i do budoucna plánovaných developerských projektů tuto možnost nenabízí a spíše jdou cestou, kde více bytových jednotek a bytových domů v těsné blízkosti přináší větší zisk.

Iztok Toplak, RE/MAX G8

Budě ještě mírně růst. Záleží na segmentu.

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account