M&M Reality Holding

M & M reality holding má velmi vysoké zadlužení krátkodobými závazky. Nejedná se ale převážně o úvěry či půjčky. Velkou část prostředků tvoří bezúročné dluhy vůči klientům! A těch se bude muset zbavit.

V minulém týdnu jsme informovali o vysokém zadlužení M & M reality holding v souvislosti s prodejem společnosti investiční skupině Arca Capital. Nyní má redakce Poradci-sobě.cz k dispozici analýzu, která rozkrývá zadlužení společnosti mnohem podrobněji. A situace je ještě horší, než se zdá z účetních výkazů.

Společnost M & M reality holding měla v roce 2018, za který je k dispozici poslední účetní závěrka, celkovou bilanční sumu (aktiva) 1,356 mld. Kč. Ta je z majoritní části financována krátkodobými závazky, které činí 1,26 mld. Kč. Naprostá většina aktiv, včetně 454 mil. Kč stálých aktiv, je tak financována krátkodobými závazky. Krátkodobé závazky tak financují téměř 93 % aktiv. A horší je ještě jejich struktura.

Úvěry? Ne, peníze klientů!

„Nyní již víme, že nestandardně vysoká bilanční suma je způsobena úschovou kupních cen z realitních transakcí mateřské společnosti, kde jsou 944 milionů závazky vůči prodávajícím nemovitostí,“ uvádí analýza, kterou má redakce k dispozici.

Celý článek čtěte na Poradci-sobě.cz

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account