Komerční banka se znovu rozhodla investovat do moderních technologií a stala se spoluvlastníkem českého fintech start-upu Upvest. Ten se zaměřuje na online investování do developerských projektů formou crowdfundingu. Citovaná informace z tiskového sdělení banky dává vzpomenout na její poměrně nedávný vstup do jiného projektu, a sice realitního portálu Cinkcink.

Za dobu své existence Upvest podle banky zprostředkoval investice v celkové výši přesahující 156 milionů korun. Komerční banka svým majetkovým vstupem rozšíří možnosti investování pro své klienty a pomůže developerům při financování real estate projektů. Upvest tímto partnerstvím upevní svou pozici českého lídra v oblasti investičního crowdfundingu.

Nově vzniklé partnerství zastřešuje dceřiná společnost Komerční banky – KB SmartSolutions. Jejím úkolem v rámci skupiny je přenášet produktové a technologické inovace do bankovního sektoru.

„Majetkový vstup do Upvestu představuje první velký krok směřující k naplnění vize Komerční banky a tou je rozvoj spolupráce s inovativními fintechy a start-upy. Komerční banka se v této oblasti chce stát lídrem na trhu a být partnerem, na kterého se mohou tyto společnosti s důvěrou obrátit, ať už se jedná o jakoukoliv formu spolupráce. Naším cílem je, aby banka byla schopna dostat se za hranice pouhého poskytování bankovních služeb. Jednou z částí portfolia, na které se chceme zaměřit, je crowdfundingové financování,“ uvedl David Formánek, člen představenstva Komerční banky.

Podle tiskové zprávy je Upvest příkladem toho, jak rychle se ze start-upu využívajícího jednoduché digitální služby podpořené expertízou v konkrétním segmentu může stát respektovaná společnost. Crowdfunding jako takový je oblíbený business model, který globálně zažívá dynamický růst a Upvest tento model přinesl do Česka už před třemi lety. Jeho pomocí si developeři mohou zabezpečit dodatečné finanční zdroje potřebné pro nové stavby.

A co výše zmiňovaný Cinkcink? Podle zákulisních informací ho pravděpodobně nečeká právě skvostná budoucnost. Spíše naopak: Komerční banka podle dobře informovaného zdroje projekt na konce měsíce ukončí. Komerční banka k tomu ústy vedoucího své externí komunikace Pavla Zúbka dala následující vyjádření: „Banka aktuálně diskutuje budoucnost Cincinku s cílem nalézt optimální formu dalšího fungování.”

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account