M&M Reality Holding

O realitní skupině M&M Reality Holding se v posledních týdnech hodně mluvilo v souvislosti s údajnými jednáními o propojení s investiční skupinou DRFG. Dnes zveřejněná tisková zpráva však veškeré zmiňované zákulisní informace postavila mimo hru: Skupina M&M Reality Holding oficiálně oznámila, že se spojila s investiční společností Arca Capital.

Nový spoluvlastník získá 47,5% podíl. Podle Petra Morcinka, dosavadního majoritního vlastníka a stratéga rozvoje realitní skupiny, umožní spojení expanzi na další trhy.

„Mám z toho ohromnou radost. Po letech, kdy jsme výrazně rostli u nás v Česku, přišla doba, kdy se musíme zase posunout dál. Spojením s Arca Capital vzniká hráč nadnárodního významu s úžasným propojením společných synergií, což je skvělou zprávou hlavně pro naše klienty,“ prohlásil Morcinek.

V loňském roce skupina podle tiskové zprávy utržila 2,5 miliardy korun a prodala přes 16 tisíc nemovitostí. Zprostředkovala také více než 10 tisíc hypotečních úvěrů v celkovém objemu 10,1 miliardy korun.

„Výsledky, kterých jsme dosáhli v rámci tuzemského trhu, jsou skvělé. Rostli jsme i přes stagnaci hypoték a jiné problematické momenty, které trh s nemovitostmi v minulosti ovlivňovaly. Díky novému silnému partnerovi se teď naše společnost posouvá k novým výzvám,“ pokračuje Petr Morcinek.

Jednou z výzev je vstup na další evropské realitní trhy. Pro slovenský trh vzniká nová realitní síť M&M Reality Slovakia. Půjde ale i o větší podíl na developerských aktivitách a možnost působení i v oblasti hypotečních úvěrů a pojištění. Arca Capital má v tomto segmentu jedno z nejsilnějších postavení díky společnosti Finportal, ve které je významným akcionářem a která je druhým největším subjektem na slovenském trhu finančního zprostředkování.

„Vzájemná spolupráce nově vzniklé realitky M&M Reality Slovakia a společnosti Finportal umožní jedinečné řešení pro klienty a jejich specifické potřeby, a to zdaleka ne jen v rámci realitních obchodů,“ konstatoval předseda představenstva společnosti Arca Investments, a.s., Rastislav Velič.

Arca Capital podniká již více než 20 let na trzích v CEE regionu s každoročním nárůstem aktiv, jejichž tržní hodnota v letošním roce dosáhla více než 2,3 miliardy EUR. Aktivní je v sektorech, jako jsou real estate, energetika, výroba, zemědělství, potravinářský maloobchod, zdravotnictví, finanční služby, IT či cestovní ruch. Vedle zmíněné společnosti Finportal je Arca Capital také akcionářem rakouského nemovitostního holdingu Vienna Estate a vlastní podíl v soukromé rakouské bance Wiener Privatbank. Právě zmiňovaná odvětví realit a finančního zprostředkování jsou ta, která svým 47,5% podílem v M&M Realitách Arca posílí.

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account