bytový dům

Rostoucí ceny bytů v kombinaci s přísnějšími pravidly pro získání hypotéky komplikují nákup investičních bytů. Možnou alternativou, jak vydělat na realitním trhu, by se mohly stát specializované nemovitostní fondy.

Realitní fondy obvykle investují do velkých nemovitostí, případně velkých realitních projektů – kancelářských budov, obchodních center a průmyslových areálů. Naopak investice do rezidenčních projektů jsou výrazně méně časté. I taková investice však může nabídnout zajímavé zhodnocení.

Bydlení patří mezi základní potřeby každého člověka. Nedostatek bytů však tlačí ceny nahoru. Developeři nemají důvod, proč zlevňovat. Ostatně nejsou sami. Průběžně zdražuje stavební materiál i stavební práce. A změny se asi jen tak nedočkáme. Lze proto oprávněně předpokládat, že poroste zájem o nájemní domy a byty pro rodiny s dětmi.

Ve velkých městech a jejich blízkém okolí, zejména pak v Praze a Brně chybí také startovací byty pro mladé lidi, kteří zahajují kariéru a nemají moc peněz. Potřebují však slušně bydlet. Stačí jim malý byt. I do tohoto typu bydlení lze investovat a vydělat na tom. Výhodou v obou případech je jistota, že zájemci pravděpodobně budou spíš přibývat.

Nemovitostní fond s ročním zhodnocením až 8 %

Investice do bydlení pro rodiny s dětmi umožňuje například Československý nemovitostní fond. Podle zprávy, kterou fond zveřejnil, nabízí roční zhodnocení od 6 % do 8,2 procenta. Navíc investoři svými penězi podpoří výstavbu domů a bytů, které umožní spokojený život rodinám, jež si nemohou pořídit vlastní bydlení.

Fond podle jeho zakladatele Daniela Římala staví např. Domy Vyšehořovice, Domy Brandýs nad Labem či Vily Kunice.

Realitní fondy nahrazují dluhopisy a fondy peněžního trhu

Do realitních fondů obvykle lze investovat výrazně menší částky, než by bylo třeba k pořízení investičního bytu. Navíc se investoři nemusí starat o provoz domů a bytů.

“Na rozdíl od akcií či dluhopisů je investice do nemovitostních fondů středně až dlouhodobá a méně riziková,” píše se ve zprávě Československého nemovitostního fondu. Do popředí zájmu se realitní fondy podle zprávy dostaly ve chvíli, kdy přestaly být výnosné dluhopisy a fondy peněžního trhu.

Nemovitostní fond zaměřený na bydlení investorům pravděpodobně nepřinese astronomické zhodnocení. Může ovšem zajistit každoroční solidní zhodnocení vložených prostředků.

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account