Nemovitosti - reality, rodinné domy, byty

Počet nemovitostí k prodeji klesá. Zároveň ale rostou jejich ceny. Pro realitní makléře je tak zásadní dostat se k nemovitostem k prodeji. Ale jak?

Realitní trh poslední doby se zmítá ve dvou základních propojených trendech: Rostou ceny nemovitostí a ubývá nemovitostí k prodeji. Kupující panikaří, protože si jsou přesvědčeni, že pokud nekoupí nemovitost nyní, tak při současném cenovém trendu na své bydlení nedosáhnou už nikdy. Naopak prodávající s nabídkou nemovitostí nespěchají, protože čekají na další růst cen.

A mezi prodávajícími a kupujícími stojí realitní makléři, v jejichž zájmu je živý realitní trh. A k tomu musí nabírat nové nemovitosti k prodeji. Zeptali jsme se proto realitních makléřů: „Jak se daří nabírat nemovitosti k prodeji vám? Z jakých zdrojů nemovitosti aktuálně nejčastěji nabíráte?“

Petr Zelenka, Next Reality

V NEXTu intenzivně pracujeme na vzdělávání a podpoře makléřů, které učíme, jak zakázky získávat. Tím ale ani zdaleka nekončíme a neustále se snažíme budovat širokou paletu domluvených partnerství, dodavatelů leadů a projektů, od kterých den co den předáváme nabídky k prodeji do našich poboček po celé ČR. V tom totiž vnímáme hlavní přidanou hodnotu realitní kanceláře.

Klíčovým partnerem je v tomto směru pro nás finanční skupina Partners, která nás zásobuje kontakty na prodávající. Zde spíš řešíme opačný problém, příležitostí máme hodně, ale nestíháme je vytěžit. Proto neustále hledáme nové kolegy do spolupráce, obzvlášť v regionech, kde ještě nepůsobíme.

Helena Škutová Dlouhá, Důmrealit.cz

Poslední dobou se mi nemovitosti začly lépe a jednodušeji nabírat, neboť obecně Realitní makléř, který je v dění realit každý den, hledá stále způsoby jak pravidelně a úspěšně nabírat nemovitosti.

Mě se podařilo nedávno úspěšně navázat spolupráci s jednou zprostředkovatelskou společností a díky snaze uspět a pozitivnímu hodnocení od klientů se mi pravidelně dostávají do rukou zajímavé nabídky nemovitostí i v širokém okolí, a nejen v místě působnosti Ústí nad Labem.

Výhodou této spolupráce je, že potencionální prodávající si ze seznamu makléřů vyberou sami například toho nejlépe hodnoceného makléře, kontaktují vás, že si vás vybrali, a tím je snazší od začátku navázat výhradní zastoupení o prodeji nemovitosti a najít tím od začátku společnou cestu.

Z jakých zdrojů nemovitosti aktuálně nejčastěji nabíráte?

Nejčastěji nabírám nemovitosti od svých stálých klientů, ať už je o dlouhodobé pronájmy bytů, nebo různé druhy prodeje nemovitostí – domy, pozemky, chalupy, venkovské usedlosti a tomu podobné. Za 14 let praxe mě těší, že se opakovaně na mě klienti obrací. Snažím se zůstávat v podvědomí, že se stále v realitách pohybuji a jsem tu pro ně.

Pak je velmi příjemné, když vás klienti doporučí, a nabírání nemovitostí je tím snazší, protože konkurence je stále dost vysoká a nejsložitější je nabírat nemovitosti studeným navoláváním, a pak se scházet s lidmi, kteří o vás nic neví. Je pak složitější navázání kontaktu, napojit se na stejnou vlnu.

Adam Šimoník, VojtaReality

Tento rok eviduji enormní nárůst počtu zrealizovaných zakázek, který k dnešnímu dni činí cca 53 zrealizovaných obchodů. Jen během včerejšího dne se na mě obrátili 3 klienti s prosbou o spolupráci a následného zprostředkování prodeje jejich nemovitostí.

Z jakých zdrojů nemovitosti aktuálně nejčastěji nabíráte?

Osobní doporučení na základě předchozí poctivě odvedené práce související s individuálním přístupem a respektem ke každému z klientů, znalostí právní a technické problematiky a využití exkluzivních marketingových a prezentačních nástrojů.

Iztok Toplak, RE/MAX G8

Zájemci volají sami + newsleter.

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account