Petr Morcinek - MM

Před rokem vyšla analýza o M & M realitním holdingu, která předpovídala jeho brzký zánik, pokud nezíská investora. Vstup Arca Capital nakonec nevyšel a ani jiný investor do holdingu nevstoupil. Společnost přitom dál na trhu působí. „Pořád žijeme. To je odpověď i pro anonyma, který tu analýzu zpracoval,“ říká Petr Morcinek, zakladatel a majitel M & M realitního holdingu.

Přibližně před rokem vyšla o M & M reality holding analýza od neznámého autora, která kritizovala vaši společnost. Její nejzávažnější tvrzení je, že nemáte dostatek vlastních peněz, jste předlužení a musíte využívat peníze klientů ze zástav. To zakázal nový zákon o realitním zprostředkování a bez těchto peněz nemá vaše společnost podle analýzy šanci přežít. I po roce ale dál na trhu působíte. Byly tedy informace v analýze nepravdivé?

Jak jste řekl na závěr: Pořád žijeme. To je odpověď i pro anonyma, který tu analýzu zpracoval.

Jsem zvyklý se k anonymům vůbec nevyjadřovat. To je zbytečné. Kdybych se měl vyjadřovat ke každému anonymu, tak to bychom nikam nedošli. A čas ukázal, a vždy ukáže, jak to je doopravdy – jaká je pravda.

Nicméně i když odhlédnu od tvrzení analýzy, tak podle dat, která jsou ve vašich výsledovkách z té doby, tedy dostupných za rok 2018, vychází u vaší společnosti vysoká úvěrová páka. Není toto pro společnost podle vás riskantní?

Každá firma má svoji historii. A nyní je nejdůležitější je zkontrolovat současnost, podívat se na ni.

Když se podíváte na jiné firmy, které začínají, tak na tom mohou být i stokrát hůř. Když se začíná, tak si musíte i někde půjčit.

Odpoví vám výsledovka a rozvaha za rok 2020.

Děláme výkupy nemovitostí a to je specifický byznys. Držíme od 0,5 mld. Kč po 0,75 mld. Kč v nemovitostech a tyto nemovitosti financujeme od různých investorů různými zdroji. V tom páka není nic překvapivého, je to standardní.

Celý rozhovor s Petrem Morcinkem čtěte na Poradci-sobě.cz

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account