justice

Státní pozemkový úřad (SPÚ) připravuje dovolání k Nejvyššímu soudu, kterým chce zvrátit rozhodnutí soudů o pozemcích na pražském Smíchově, na nichž stojí bytové domy se stovkami bytů. Pozemky pod domy úřad v restitučním řízení nevydal, oprávněné osoby se ale u soudů domohly změny rozhodnutí.

Rezidence Císařka I a II, které na pozemcích stojí, byly podle webu inženýrské a investiční společnosti Landia Management dokončeny v roce 2010. Jde o 350 bytů v menších viladomech v sousedství Nemocnice Na Homolce. Pozemkový úřad uvedl, že v současné době čelí velkému množství dotazů od vlastníků bytů, které katastrální úřad obeslal informací o změně vlastnictví k pozemkům.

Rozhodnutí pražských soudů o vydání pozemků chce pozemkový úřad napadnout u Nejvyššího soudu. “Jelikož Státní pozemkový úřad s tímto závěrem soudů nesouhlasí, připravuje podání dovolání k Nejvyššímu soudu v Brně a vyvine maximální úsilí ke změně rozhodnutí soudů v Praze,” uvedla mluvčí SPÚ Petra Kazdová.

Na pozemcích pod bytovými domy bývaly v minulosti vinice, v polovině 18. století už převážně polnosti kolem usedlosti Císařka. Ve 30. letech minulého století podle mluvčí SPÚ měl Císařku v majetku Leopold Sachs. V roce 1938 byla usedlost z velké části zbourána, polorozbořené chlévy se doslaly po roce 1945 do správy podniku Sady, lesy, zahradnictví, doplnila Kazdová.

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account