Panattoni park Stříbro

Panattoni Park Stříbro u dálnice D5, třetí největší průmyslová zóna v Plzeňském kraji s 3000 zaměstnanci, dále expanduje. Německá firma KION, výrobce vysokozdvižných vozíků, staví v Ostrově u Stříbra třetí halu, vedle se připravuje další velký výrobní prostor a dvě velké haly mají vzniknout v opačném směru na Heřmanovu Huť. Ty jsou ale podmíněné stavbou obchvatu Ostrova, řekl ČTK starosta František Trhlík (KSČM). Obec díky rozvoji průmyslu rychle roste.

KION, který v Ostrově funguje čtyři roky, otevře třetí halu koncem prvního pololetí příštího roku. “Je to dobrá firma, přináší nám hodně,” uvedl Trhlík. Se zhruba 300 zaměstnanci je srovnatelná s dalšími silnými investory Steelcase a Ideal Automotive.

Česká investiční skupina Accolade, která v zóně vlastní výrobní a skladovací haly, dále připravuje na zhruba pěti hektarech takzvaný projekt Tera od kruhového objezdu na Heřmanovu Huť po levé straně. “Zastupitelé ho ale podmiňují obchvatem Ostrova, o němž teď jednáme na všech stranách,” řekl Trhlík. Má vést od kruhového objezdu vedle nové rozvodny přes rokli, za níž povede přepona na silnici od Stoda.

Obchvat Ostrova zamezí, aby lidé od Stoda nejezdili přes Ostrov a naopak. Asi 1,5 kilometru dlouhá silnice je součástí dokončované krajské koncepce dopravy. “Je otázkou, zda se vyhodnotí jako priorita a zda na něj budou peníze v plánovacím období EU,” řekl starosta. Ostrovem by po dokončení nové silnice projížděla jen osobní vozidla. Je hotová studie s parametry ochvatu, Accolade podle Trhlíka slíbil, že zajistí projekt. “Kraj by musel vykoupit pozemky a sehnat peníze. Mohla by to ale být společná investice s Accolade,” řekl.

Na dalších asi pěti hektarech vedle firmy KION připravuje podle Trhlíka Accolade další halu. “Tam už to omezujeme. Kompromisní shoda je, aby zóna šla jen k dálničnímu podjezdu na Kladruby. A na druhé straně od kruhového objezdu na Heřmanovu Huť je to podmíněné obchvatem,” dodal.

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Partneři


Chcete zde mít své logo?

nebo

Příhlásit se jménem a heslem

nebo    

Nepamatujete si své heslo?

nebo

Create Account